Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, hogy ne felejtsem...

Mit tegyek, hogy ne felejtsem el a megtanult tételeket?

Figyelt kérdés

Szóbeli érettségire készülök, 100 tételem van. A problémám az, hogy hiába tanulom a tételeket szorgalmasan, másnapra elfelejtem.

Tippek? Technikák?



2015. máj. 18. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyben eszedbe fog jutni. Tapasztalat :)
2015. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem még most a pontos kidolgozásra menj rá.

tanulgasd, olvasgasd őket , főleg ha lesz emelted.

de én az ilyen magyar és törit csak utolsó 1-2 hétben tervezem tanulni. sajnos sokkal tovább nem fogok rá emlékezni jól.

de amit még 1 hete vagy pár napja tanultam meg azt szóról szóra visszamondom.. de ha most tanulnám meg bajba lennék a szóbelin..

szóval csak ismered már a tanulási szokásaidat. ennek függvényében készülj. de 100 tételt tényleg nem lehet utolsó napokban tanulni. szóval már kezdd el de legyen egy második ismétlő köröd

2015. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A magolás, memorizálás haszontalan dolgok, mert ahogy írod is, rövidesen elfelejtődik.


Az a jó tanulási módszer, ha az új ismeretet beépíted a korábbi ismereteid rendszerébe, vagyis megértésre, átlátásra fekteted az energiát. Amit egyszer megértettél az véglegesen beépül. Ne tételeket akarj függetlenül megjegyezni, hanem keresd az összefüggéseket és kapcsold egymáshoz a dolgokat.


Nekem ez vált be.

2015. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

100 tétel nem vészes, nekem 200db volt olyan szuperül sikerült beválasztanom a tantárgyakat :D Már csak magában a vendéglátás-turizmusból is 60 db volt.


Én is azt hittem, hogy teljesen lehetetlen küldetés lesz, de végül még 100%-os szóbelijeim is lettek :D


Tippek: végy egy naptárat. Nézd át a szóbeli érettségire hátra lévő napokat, húzd ki ahol esetleg biztos hogy nem érsz rá ilyen olyan programok miatt.

Utána minden megmaradt napra ossz be egyetlen tantárgyat, pl hétfő-irodalom nap vagy ami nem olyan sok tételes ott lehet pl irodalom-nyelvtan nap, és akkor aznap ne foglalkozz semmi mással, ne olvass el két magyar tétel közt egy törit. A könyvben húzd ki a lényegesebb részeket (én nem ragaszkodtam magukhoz a tételekhez, magyart egytől egyik a könyvből tanultam, megjelöltem cetlikkel a könyvben, hogy melyik tétel hol van benne pl Móricz Zsigmond és csak odalapozgattam)

Aztán kedden jöhet a töri, az húzósabb, nem kell összekeverni semmi mással, és így tovább.

Egész biztos, hogy mire újra elérsz egy magyar napot már rémleni fog, hogy igen igen, a harmadik magyar napon meg már tudni is fogod.


2-es módszer: tanuló cetlik. Mindenem tele volt vele, főleg az íróasztalom előtti faliújság, ha csak naphosszat bámulod is megragad, pl évszámok, idegennyelvű szavak,


3. tipp: SZÍNEK! A színek nagyban serkentik az agyműködést, jobban megragadnak vele a dolgok. Arra már nincs idő, hogy minden tételt átírj színesre mondatonként más színűre, de arra még igen, hogy a fontos dolgokat, így nevek évszámok igen, és be fog ugrani, hogy igen, ez kék színű volt és már tudod is. Lehet hogy bután hangzik de teljesen bevált módszer.


4. tipp: hozd-vidd magaddal mindenfele, elég 1-1 tételt, utazás közben ha nem vagy rosszul tőle tökéletesen lehet tanulni. Én jóformán így jártam ki az iskolát, bőven elég volt a hosszú busz út egy aznapi tételes felelésre.


5. tipp: ösztönző dolgok! Ha van valami amit igazán szeretsz, lepd meg magad vele, ha már tanultál. Én gyűjtöttem akkoriban valamit amit zsákbamacska formában is lehetett kapni. Előre megvettem egy jó pár darabot, és csak akkor engedtem meg magamnak kibontani, ha már megtanultam az aznapra kiírt megtanulni valót :)


Remélem valami beválik, mert tényleg nem egyszerű alaposan felkészülni mindenből!

2015. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak, rendesek vagytok!

Igen, be van osztva minden napra a tanulnivaló, nehogy kicsússzak az időből.

2015. máj. 19. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!