Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények, tapasztalatok a...

Vélemények, tapasztalatok a Szombathelyi Művészeti Iskoláról? Milyen ott a kepzoművészeti oktatás?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 19:58
 1/3 anonim válasza:

Felteszem, a művészeti szakközépiskolára gondolsz. Azért írok, mert még nem érkezett válasz, egyébként nem jártam oda, és nem állok vele kapcsolatban.

A képzőművészeti oktatás színvonala szerintem nem kérdés tárgya, nyilván kitűnő művésztanárok tanítanak, én eddig remek kész munkákat láttam, igazi szakértelmet tükröztek. A kérdés inkább az, hogy a többi tárgyat milyen alapossággal tanítják: biztosítják-e a továbbtanulás lehetőségét egy művészeti egyetemen (Ha jól hallom, jövő évtől A Művészeti (giga)Egyetemen), ahol - a jelenlegi rendszer szerint is - még mindig felvételi van, nem érettségi és tanulmányi pontokból, hanem pl. kémia tesztből (restaurátor...).

Egy ilyen teszten vajon átmegy-e? és milyen a nyelvoktatás színvonala, ha éppen nem itthon szeretne továbbtanulni, mert van rá kilátás, hogy a hazai oktatási rendszer pár éven belül földobja a "pácskirt". Szóval én inkább ezekre kérdeznék rá.

Ha a továbbtanulás nem cél, vagy nem egyetemi szinten cél, akkor viszont valószínűleg egy remek ugródeszka, és - visszatérve a kérdésedhez - a művészeti oktatás biztos jó.

2015. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Valószínűleg későn írok, de mivel nekem van szerencsém ahhoz, hogy véleményt mondhassak az iskoláról ezért gondoltam hátha valakinek lenne még ilyesfajta kérdése, viszonylag részletesen leírnám.

A művészeti oktatás mind képző- és zenei szakon szerintem iszonyatosan jó. Szigorúak a tanárok és megkövetelik a dolgokat, de ez csakis a te hasznodra válik. Nagyon paráztam anno a felvételitől, de ha ügyes vagy tényleg szereted, látszik is rajtad és a munkáidon is akkor simán menni fog. Ebbe részletesen nem akarok belemenni, mert utánanézhetsz ennek a folyamatnak nagyon könnyen. Az az igazság, hogy akármilyen közhely nagyon nagyra értékelik az ötletességet, az eredetiséget és az egyéniséget. A rajztudás fejleszthető, de ha semmi kreativitásod, akkor értelmét nem nagyon látom. Amelyik tanárokhoz volt szerencsém, azok közül nem tudnék egy olyat sem mondani, aki rossz lenne, egyszerűen mások, de ahhoz amit csinálnak, nagyon értenek. Szóval a szakmai oktatás miatt, ha TÉNYLEG ezzel akarsz foglalkozni, szerintem mindenképpen megéri megpróbálni.

A közismereti tárgyak oktatása más tészta szerintem. Ott ott van az érettségi, szakmaiból meg egy plusz 5. évben, ha akarsz tudsz vizsgát tenni, de nem kötelező. A közismereti tárgyak oktatása (szerintem) szorgalomfüggő. Jó tanárok tanítanak pedig én ebben kifejezetten kényes vagyok, mert engem nem érdekel ha szigorú a tanár, tanítson jól. VISZONT gimis szintű oktatásra ne számítson senki. Heti 7-8-9-10 szakmai órával (évfolyamonként változik és egyre több lesz) plusz a rajz, mintázás és festésórákkal, ami heti 5-6-7 körül alakul, ne várja azt senki el a gyerekektől, hogy gimis mennyiségű anyagot tanuljanak. Nem lehetetlen, sőt. De az szorgalom kérdése abszolút. Ha össze akarjuk hasonlítani a kettőt gyakorlatilag ugyan azt tanulod mint gimibe, csak lassabban végzel, nem olyan sokkal, de akinek van összehasonlítási alapja az megérzi. Viszont minőségben, gyakorlatilag semmi. Érettségin 2/3 a diákoknak jól teljesít, rengeteg olyan gyerek van aki előrehozott érettségit tesz le, például nyelvből de sok másból is. Egyedül talán a fizika/kémia/biológia/földrajz a gyenge láncszem, de az sem az oktatás minősége, hanem az órák száma miatt. Szóval, ha közben kitalálod, hogy orvosira akarsz menni, embertelenül sok munkába fog az telni, hogy emelt érettségit tegyél le ezekből. Nem lehetetlen, volt rá példa hogy orvosira mentek, de vért izzadtak. Lettek mérnökök, tanárok stb. Mint már mondtam mind-mind szorgalom és eltökéltség kérdése. De szerintem az iskola legnagyobb kincse, az a légkör. Az hogy szívesen mész be, ott vagy és csinálod azt amit szeretsz, esküszöm, még szívesen is tanulsz, pedig én aztán ha elkaptam valami nyavalyát képes voltam hetekre kiíratni magamat az orvossal csak hogy ne kelljen mennem, de ez itt gyakorlatilag egyszer se fordult elő, inkább összeszedtem magam és bementem, csak akkor nem amikor tényleg éreztem hogy nem vagyok jól és képtelen lennék odafigyelni akármire is. A tanárok, a diákok tündérek nagyon nyitottak és befogadóak, semmihez nem lehet hasonlítani. Tényleg olyan, mint egy kis család. Ha idejössz, akkor meg pláne mert a sok óra miatt estig bent kell lenni, úgyhogy gyakorlatilag tényleg a 2. otthonod lesz. Én egy időbe nagyon gondolkoztam rajta megéri-e ide járni, és hogy nem fogom-e megbánni, még néha most is gondolkozok ezen, aztán rájövök, hogy gyakorlatilag mindegy hova járok, ha van elég szorgalmam és tényleg akarom jó jegyeket szerzek közismereti tárgyakból, akkor nagyon jó alapot adhat. "Röviden" ennyi lenne. Remélem segítettem picit neked is és akárki másnak, aki esetleg kíváncsi lett volna/lenne még.

2015. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egy rövidkével én is kiegészítem. Arra fel kell késtülni, hogy van mikor 8-ig bent vagyunk, és ha 9 óránk van "csak" annak nagyon örülünk. Mindenesetre előkészít ez a suli az iskolán kívüli életre is. Van több kiállításra és előadásra is lehetőség. Persze ha idejössz, még az sem jelenti, hogy a szakodnak megfelelő irányba muszáj menned, DE van lehetőség külföldön is folytatni ezeket a tanulmányokat.

Megtanulsz értékelni dolgokat és művészi szemmel kezdesz egy idő után tekinteni a világra. Egyébként nem mondom, hogy egyszerű, mert szerintem több kitartás kell hozzá, mint egy gimihez, DE a légkör és az emberek mindezt kompenzálják! Csak 1 fontos tanácsom van: ha oda mennél, akkor még 3-4 év elteltével se legyél pesszimista, mert megéri. Nem lesz átlagos, mert aki oda bejut és még 4.-ben is ott van, az elkötelezett, és remek művész vállhat belőle!

Remélem nem gond a kiegészítés. Sok sikert kívánok a döntéshez, és a megvalósításához! ;)

2015. okt. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!