Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fontos! Szakács vagy asztalos...

Fontos! Szakács vagy asztalos szakma?

Figyelt kérdés
Most végeztem a tizenkettedik évfolyammal de még tart az érettségi és a jelenlegi iskolámban van lehetőség asztalos szakmára azon belül is technikusi szakon egy év lenne viszont érdekelne a szakács szakma is. Mindkettőt szeretem de nem tudom eldönteni és érdekelne mivel tudnék jobban elhelyezkedni,mik a kilátások a mai kereset felé. válaszaiokat előre is köszönöm!. 18/F

2015. máj. 11. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön mindkettő keresett. Itthon pedig még a legtöbb diplomás sincs megfizetve, nemhogy a szakmunkás.

Azt csak te tudod eldönteni, hogy sütni-főzni szeretsz-e jobban vagy bútorokat és hasonlókat készíteni. Ha ennyire nem tudsz választani, akkor végezd el mindkettőt. Még nagyon fiatal vagy, van időd. Asztalos 1 év, de a szakács is max 2. Nem hátrány a többféle végzettség.

2015. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
mindenképp azt válaszd amit jobban szeretsz csinálni.(rossz tapasztalat)
2015. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 supra01 ***** válasza:

Az asztalos szakma nincs megfizetve. De a szakács sincs. HOgy melyik munka a könnyebb? Nincs ilyen, mindkettő lehet nehéz is meg könnyű is. A szakács sokat van este, hétvégén, ünnepeken távol, nehéz fizikai munka, gőz, szagok zsír. Az asztalos lehet műhelymunka, de lehet, hogy beépíteni kell járnod és állandóan éjjel érsz haza. Mindkettőt művelheted viszont felsőfokon is! Elvégezheted az egyetemet és mérnök lehetsz, és elvégezheted a legjobb szakácsiskolát is és lehetsz Michelin csillagos séf egy 5 csillagos szállodában.

A megérzésedre kell hagyatkoznod!

2015. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!