Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak gimnázium után,...

Mit tanuljak gimnázium után, milyen állás illik hozzám?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek gimánziumban, és fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek azután.

A neten már próbáltam egy csomó önismereti tesztet, de egyik sem adott olyat ki, ami tényleg tetszene.

Azt akarom, hogy szeressem is a munkámat. Tudom, hogy milyen az, ha az ember csak kényszerből dolgozik, (anya is ilyen és ki nem állhatja a munkahelyét, pedig jól fizet, ellenben apa tökre szereti a munkáját).


Viszonylag jó tanuló vagyok, ez viszont nem azt jelenti, hogy szeretem is bújni a könyveket. Többnyire viszont ami érdekel, azután még utána is olvasok és szeretem magam rendesen beleásni a dolgokba.

Kitartó személyiségnek vallom magam, nem adok fel könnyen semmit, ugyanakkor visszafogott vagyok. Nem igazán vágyom idegen emberek társaságára, szeretem a magányt, viszont a barátaim nagyon fontosak számomra.

Úgy érzem, egy csomó minden érdekel egy kicsit, de nincs olyan, amire azt mondanám, hogy szeretném, ha az elkövetkezendőkben csak ezt kellene csinálnom.

Szeretem a változatosságot is. Szeretek utazgatni is. Jelenleg egy kisvárosban élünk, és úgy érzem, ha nem megyek egyetemre, itt fogok maradni örökre. Nem arról van szó, hogy nem szeretem az ittlétet, csak úgy érzem, szűkségem van a változásra. Például már a gimit is unom, mert minden nap egyforma, monoton.

Szerintem csak egy olyan munkakörben tudnám megállni a helyemet, ami tényleg változatos, akár kötetlen.


Együttérző is vagyok, sőt érzelmes is, viszont a tágabb környezetem (az osztálytársaim, akik közül kb. 3-4 emberrel vagyok szorosabb kapcsolatban) ezt nem érzékeli, szerintük állandóan fapofát vágok mindenhez és csak ritkán látnak mosolyogni.


Szeretek nyelveket is tanulni. Angolul felsőfokon beszélek, önszorgalomból tanulok franciát és spanyolul is tudok beszélni egy keveset. Egyedül a német az, ami valami miatt nem érdekel, azt a suliban tanítják, de nem tetszik.

Úgy vagyok vele, hogy ha nem vesznek fel sehova, legfeljbenn majd utazgatok. Au pair leszek vagyok 'mittudomén.


Szabadidőmben szoktam olvasni is, meg filmeket is nézek.


Egyébként sulis tantágyak közül egyikben sem vagyok kiemelkedően jó. A reál tárgyakat nem szeretem tanulni, a humánok közül az irodalom elmegy, de unalmasnak találom a tanár óráit. A törit meg nem szeretem a sok összefüggés miatt. Angolból most emelteztem, gondoltam ne jövőre kelljen.

Sokáig az anglsztikán gondolkodtam, de szerintem nem lenne elég érdekes a számomra...


Egyébként még szeretek fantáziálgatni, történeteket kitalálni meg ilyesmi...


Előre is köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy ennyiből ismeretlenben nem tudtok pontos választ adni, de hátha többet tudtok mondani egy önismereti tesztnél.

:)



2015. máj. 25. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt még elmondanád, hogy van-e elképzelésed arról, hogy melyik városba szeretnél menni esetleg?:) Így lehetne még szűkíteni ezt a hatalmas kört :)
2015. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lol értem a célzást.
2015. máj. 25. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem céloztam semmire, csak segíteni szerettem volna.
2015. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
idegenforgalmira menjél!
2015. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki vagy de esküszöm akár ikrek is lehetnénk. Minden egyes szóval tudtam azonosulni azon kívül, hogy kisvárosban élsz mert én Budapesten. Számomra is hamar unalmassá válnak a dolgok és tényleg minden amit elmondtál igaz rám is. Tanácsot nem tudok adni mert én is kétségbeesetten keresgélek ezért is találtam meg a kérdésed :D Csak szerettem volna tudatni, hogy nem vagy egyedül ha ez segít mert például én sokszor úgy érzem csak nekem nincs fogalmam arról mit kezdek majd magammal aztán rájövök, hogy körülbelül senki sem tudja :D
2016. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!