Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elmennem kémia-földrajz...

Megéri elmennem kémia-földrajz szakos általános iskolai tanárnak?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban most leszek 10.-es. Kitűnő tanulmányi eredményt értem el év végén + 6 tantárgyból dicséretest kaptam, köztük földrajzból is. Kémiából ebben az évben csak ötöseim voltak meg egy darab négyes. Földrajzból és kémiából is én vagyok a legjobb tanuló a 29 fős osztályomban. 2 idegen nyelvet tanulok a suliban (angolt és németet) és pluszba otthon elkezdtem tanulni önállóan, teljesen egyedül oroszul. Már az általános iskola 7. osztályában elhatároztam, hogy földrajz-kémia szakos tanár leszek általános iskolában, azóta meg sem fordult a fejemben, hogy valamilyen másik szakmát kellene választanom. Mindenféleképp ezt a szakmát szeretném választani, de nem tudom, hogy megérné-e ezt választanom, mert a suliban minden tanár lebeszél még arról is, hogy valamilyen szinten közöm legyen a pedagógiához, mert nem e legjobban fizető állás. Nagyon élvezem, amikor a testvéreimet taníthatom pl. Természetismeretből, vagy Környezetismeretből földrajzosabb, kémiásabb anyagokra. De nemcsak azért akarok kémia-földrajz szakos tanárnak menni, mert a testvéreimet szeretem tanítani otthon!!! :))

2013. jún. 28. 16:51
 1/4 legendavagyok01 ***** válasza:
10.-ben még ráérsz eldönteni, talán nem is olyan sokára választ kapsz. Ha letisztul, hogy lesz-e pedagógus életpálya modell, illetve elkezdődik-e a fizetések emelése illetve a pedagógus szakma presztízsének emelése, akkor könnyebb dönteni. Jelenleg valóban csak mazochistáknak ajánlott a pedagógus pálya, lehet szeptemberre jobbak lesznek a kilátások. A kémia-földrajz nem rossz párosítás, ezzel most is válogatni lehetne az állásajánlatok közül.
2013. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ha te ezt nagyon szeretnéd, és ez az egyik célod, akkor ne hallgass mások véleményére, csináld amihez kedved van.

Abban igazuk van, hogy ténylg nem éri meg, nekünk is azt mondta föci tanár h eszünkbe se jusson tanárnak menni, nem keresnek sokat, kb 120at nettóban, vagy akörül, de lehet ennyit sem..

DE mondom, ha te mindneképp szeretnél tanár lenni, és motiválciód is van hozzá, akkor hajrá! Kár, hogy nincsenek ilyen motivált tanáraim, mint te most.

2013. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeiteket, hasznosak voltak!!
2013. jún. 29. 14:43
 4/4 anonim válasza:
Szerintem, aki tanárnak megy az sokkal teljesebb életet élhet, mint bárki más ma Magyarországon.Nincs még egy szakma, ahol ennyi munkával ennyi pénzt lehetne keresni.Felényi munkaidő, dupla fizetés stb.
2013. júl. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!