Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 29 évesen érdemes elvégezni a...

29 évesen érdemes elvégezni a mérnök info szakot valahol?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva félresiklott az életem, és most éhbérért gürizek, a komm. szakos diplomám SEMMIT sem ér. (Meg sajna nem vagyok nagymellű szőke csaj...)


Érdemes lenne belekezdenem? Érekel az informatika is egyre jobban, már szoktam C#-ben szórakozni itthon... (Számológépet már tudok csinálni :D)


Gépjavítást meg már 10 éve csinálok, hardwer szinten nagyon sok dolgot kitapasztaltam már.


Szóval ha elkezdem most, és végzek 33 évesen... Akkor van esélyem valami jól fizető infós munkát megcsípni, vagy már öregnek számítok majd?



(Még a végén az lesz, hogy ausztria és mosogatás...)



2015. máj. 29. 08:00
 1/10 A kérdező kommentje:
+már kiolvastam egy csomó könyvet, pl Andrew S Tanenbaum - Számítógép architektúrák.(nekem ez az IT Biblia)
2015. máj. 29. 08:05
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

A Tanenbaum-konyv szep es jo, de a gyakorlati hasznalhatosaga kb. 0. Biblianak hasznalhato, abban az ertelemben, hogy kb. ugyanannyira elavult.


Kezdokent en inkabb valami OKJ-s tanfolyamot javasolnek (rendszeruzemelteto, stb.). Igaz, hogy tanulni sosem keso, de az egyetemi kepzes koltsegei nem biztos hogy rovid uton megterulnek -es nem is biztos, hogy ad annyi pluszt.

2015. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De az alapok szépen benne vannak. És az fontos!
2015. máj. 29. 08:47
 4/10 A kérdező kommentje:
Haverom az OKJ-val kitörölheti. Vágja a témát, de az infós cégek kiröhögit, nagynehezen egy iskolánál talált rendszergazdai melót nettó 79-ért.
2015. máj. 29. 08:48
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
A mérnökinfo szakot mindenhol megéri elvégezni kb, mert egyenlő a biztos munkával. De csúszás nélkül elvégezni nagyon nehéz. És lehet nem éri meg felvenni a hitelt, ha ennyire nem állsz jól anyagilag.
2015. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Mindenképp! Ne add fel,ne hallgass azokra akik lehúznak az Okj pedig keveset ér ezen a téren. Ha nem működik maximum abbahagyod de a minimum hogy bízol annyira magadban,hogy megpróbálod. Sok sikert :)
2015. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elég húzós szak a mérnökinfo, rengeteget kell tanulni, és nagy a valószínűsége a csúszásnak is, szóval ne azzal kalkulálj, hogy kényelmesen elvégzed 7 félév alatt. De ha sikerül, jól kereshetsz vele, elég keresett és megfizetett szakma.

Viszont azt gondold át, mennyire tudsz visszarázódni a tanulásba. Nekem van ismerősöm, aki érettségi után OKJ-re ment először(informatikai jellegű, tehát nem is volt nagyon távoli), és utána kezdte el a mérnökinfot, és nagyon durván le volt maradva matekból és fizikából azokhoz képest, akik frissen érettségizve kezdték meg az egyetemet. Elég komoly a követelmény, ha nem tudod tartani a lépést, elcsúszol.

2015. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Matekkal nincs bajom, analízis, stb jól megy. Ezt "hivatalosan" nem tanultam, de a metek mindig is érdekelt. Végig 4-5 voltam általános és gimnázium alatt. Érdekes a számok világa, ennyi. És tetszik, hogy mi minden leírható velük.
2015. máj. 29. 21:33
 9/10 anonim válasza:

Ha konkrétan a programozás érdekel, akkor ne mérnökinfóra menj, hanem inkább programtervező infóra.

De egyébként én nagyon sok olyat hallok, hogy diploma nélkül is simán felvesznek cégek programozónak, ha tudod csinálni, szóval az okj-s haverodat is azért röhöghették ki mindenhol, mert nem ért hozzá.

Maga az egyetem is kevés, hogy mindent tudj amit elvárnak a cégek, szóval első az önfejlesztés.

2015. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp menj egyetemre. Igaz, hogy jó tudással is elhelyezkedhetsz programozóként, de azért ad egy látásmódot, jó ajánlólevél, több lehetőség, aztán lehet már képzés alatt tudsz váltani munkát.
2015. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!