Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elkezdenétek úgy egy mesterkép...

Elkezdenétek úgy egy mesterképzést, ha tudnátok, hogy végig bukdácsolnátok?

Figyelt kérdés
Most államvizsgáztam, megvan a bsc diploma. Utolsó évbe traktálrtak minket a tanárok, hogy jelentkezzünk msc-re. Beadtam a jelentkezésemet, lelkes is voltam, de nem igazán gondoltam át a dolgot, most olvasgatom, hogy milyen tantárgyak lennének (statisztika, jog, menedzsment, kémia, mikrobiosz), tehát pont azok, amik nagyon nem mentek, már alapképzésen is minegyikből örültem, ha a kettes meglett. Így van értelme elkezdeni? A kémia, matek már középsuliban se ment (3-as voltam), tehát elég sok hiányosságom van. Alapképzésen csak 1 vagy 2 félévet voltak ezek a tárgyak és annyira nem is volt fontos, de msc-n ezek a fő tárgyak és 2 évig kéne tanulni.

2015. máj. 31. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem biztos, hogy van értelme. Gondold át, mit szeretnél kezdeni ezzel a végzettséggel, szükséged van-e erre a mesterképzésre. Ha nem mennek a tárgyak, valószínűleg nem leszel motivált sem, így kín szenvedés végigcsinálni két évet.
2015. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
A kérdés,hogy melyik szakról van szó. Megéri megcsinálni pénzügyileg az msc-t? Érdekel az MSc? Ne azzal foglalkozz,hogy középsuliban mi hogy ment,ha szívesen csinálnád vágj bele.
2015. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem csak közésuliban nem ment. Írtam, hogy alapszakon is voltak ilyen órák, de akkor az mellékes volt, letudtam és tanultam a többi tantárgyat, ami tényleg fontos volt, de msc-n pont azok a tantárgyak a fontosak. És nem csak rosszul megy, utálom is és nem is édekel. 30 tárgyból lenne 3-4, ami érdekel. Az elhelyezkedés... Sokat nem segítene, más irányba is el lehetne menni vele, kicsit magasabb fizuval, de nehéz olyan munkát találni. És annak ellenére, hogy levelezős képzés, havonta 1 hetet kéne bejárni reggeltől késő délutánig. Akik oda járnak, panaszkodnak, hogy nem tudnak dolgozni mellette. Csak a család + ismerősök mondogatják, hogy tanujak, amíg lehet, később nem biztos, hogy lesz rá lehetőség, mert most még a szüleimmel lakok stb.
2015. máj. 31. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
De ha a hangsúly olyan tárgyakon van, amik téged nem érdekelnek és nem mennek neked, akkor mi haszna lenne egyáltalán ennek az msc-nek? Nem értem... Miért nem nézel valamilyen másik mesterképzést?
2015. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert ez az egy msc van, ami kimondottan arra a bsc-re épül, amit elvégeztem. A többinek még kevesebb értelme lenne. Szívem szerint én nem mennék, de a szüleim erőltetik és egy barátom is azt mondja, hogy meg kéne próbálnom, mert nem veszítek vele semmit, max. otthagyom, ha nem tetszik.
2015. máj. 31. 19:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem veszítesz vele semmit - csak pénzt / ingyenes féléveket; meg energiát... :/
2015. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de mindenkitől megkapom, hogy inkább örülnék, hogy tanulhatok és kicsit elbizonytalanodtam, hogy lehet, nekik van igazuk.
2015. máj. 31. 20:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azért nem mindegy, hogy mit tanul az ember. Muszájból, kötelességből sosem szabad. Főleg ha te egyébként tudod, hogy valószínűleg rosszul jössz ki belőle, és nem nyersz vele. Akik erőltetik, mossák majd a kezüket, amikor te pár év múlva rohadtul megbánod, hogy elmentél erre a mesterre...
2015. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!