Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvesznek egyetemre, de...

Ha felvesznek egyetemre, de nem arra a szakra, ahova járni szeretnék, akkor át tudok jelentkezni arra, amit tanulni szeretnék? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Hallottam valami ilyesminek a lehetőségéről.. Ez a gyakorlatban hogy megy? Mekkora esély van rá?

Konkrétan pénzügy-számvitelre szeretnék járni, de nem lesz meg a 458 pont :/ Viszont az a szak, amelyikre fölvennének ugyanúgy a gazdasági karon belül van..

Azt is hallottam, hogy pszről általában sokan átjelentkeznek máshova, mert nehéznek tartják, szóval akkor elvileg hely az szabadulna fel, vagy rosszul gondolom?

Segítsetek légyszi, hogy hogy megy ez az egész! :) köszi :)



2015. jún. 2. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű a dolog. Nem igazán engedik az átjelentkezést másik szakra, akkor sem, ha egy karon van a két szak. Ha ez így működne, mindenki így csinálná. Sokan úgy szoktak átjelentkezni, hogy ugyanarra a szakra, csak másik egyetemre mennek. Ez néha megoldható.
2015. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez több mindentől függ, mert nálunk aki államin van nem is jelentkezhet át másik szakra. :D Szóval az Egyetem T.O-án kéne érdeklődni... :D
2015. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy karon belül lehetséges a mozgás, és van olyan egyetem, amelyik másik egyetemtől nem vesz át senkit se. Mi az a TO? :O
2015. jún. 2. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én egyetemen lehetséges, nincs is sok kritérium.
2015. jún. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

TO = Tanulmányi Osztály

Itt van minden szaknak egy felelőse, akihez menned kell, ha problémád van. Olyan, mint gimiben az igazgatói, csak itt nem az egyetem rektorához/dékánjához mész, hanem a szakodhoz kirendelt személyhez, aki továbbítja a gondod, ha olyan, ha nem, akkor meg ő oldja meg.


Egyébként tényleg van ilyen átjelentkezés, az ELTE-BTK-n szakon belül lehet, de van egy féltele, vegyük mondjuk a romanisztikát: itt minden szakirányon kötelező az adott nyelvből emelt érettségi. Ha te most olaszon vagy, akkor ahhoz, átmenj spanyolra, lennie kell spanyolból is emelt érettségidnek. De ilyet csak a felvételt követő egy-két hónapban lehet megtenni.


Nekem van egy ismerősöm az ELTE-TTK-n, aki földrajz-matek tanáriról akart átmenni sima matek szakra, engedték neki, csak abból problémáztak, hogy ezt október végén kérte, és már kicsit későinek találták. A TO-ra kell bemenni, de hogy mi a pontos menete a dolognak, azt nem ismerem.

2015. jún. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!