Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újra egyetemre szeretnék...

Ha újra egyetemre szeretnék járni (diploma éve 2006) van bármilyen lehetőségem támogatásra pályázni, vagy jelentkezni, hogy a tandíjat ki tudjam fizetni?

Figyelt kérdés

Alapítvány, állam, ösztöndíj, stb... mert államilag finanszírozott ugye már nem lehetek.

A diplomám nem valami versenyképes, van mellette okj-s képzésem, középfokú nyelvvizsgám. (Nem szeretnék külföldre menni, nem szeretnék több használhatatlan okj-s vizsgát, ja, és igen, sokfelé dolgoztam már, munkát is keresek, de egyelőre ez felénk úgy tűnik, kilátástalan). Nem menekülés lenne az egyetem, hanem cél, mert azt szeretném csinálni is a jövőben, de saját zsebből nem fog menni. Előre is köszönöm a segítő jellegű válaszokat.



2012. dec. 1. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
támogatások csak az államiskonak járnak sajnos.
2012. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Diákhitelen kívül nem tudok semmiről, de az meg nem igazán nevezhető támogatásnak, mert kamatostul vissza kell fizetni, úgyhogy az olyan, hogy csak akkor nyúljon hozzá az ember, ha biztosan elvégzi az egyetemet és utána biztosan el is tud helyezkedni, jó fizetéssel. (ez jelenleg könnyen összeszámolható, hogy hányféle diplomát jelent) Tudtommal önköltségesként ráadásul ösztöndíjra sem lennél jogosult, ami megint óriási szivatás.
2012. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak alapképzésed van?

Ha igen menjél mesterre az még ingyenes akkor.

2012. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2006-ban diplomázott, akkor ő még nem a bolognai rendszerben kezdte...
2012. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, én még nem a bolognai rendszerben kezdtem 2001ben... nem is abban végeztem. Mi voltunk az utolsó hagyományos évfolyam, aki nem a kredites rendszerben tanult. Na akkor úgy látom, nem sok esélyem van. Sajnos. :-(
2012. dec. 1. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor felsőfokú szakképzésre jelentkezz az még ingyenes lenne.
2012. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!