Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lett elég pontom a felvéte...

Nem lett elég pontom a felvételiben, ezért nem is fognak felvenni.22 leszek nyáron, és nappalira szeretnék járni, szerintetek jövőre megpróbáljam újra?

Figyelt kérdés
2012-ben érettségiztem egy szakközépben gépészeten, aztán ott maradtam további két évre, és elvégeztem a gépésztechnikusit. Szerettem volna továbbtanulni, ezért beadtam a jelentkezést a felvi-n. Csak a duplázás jöhetett szóba a gépészmérnöki szak miatt(matek, fizika). Nem értem el elég pontot, még az OKJ-s többletponttal sem, pedig az előző érettségiket mind jóra írtam meg.. Nagyon el vagyok keseredve, szerettem volna bekerülni. Most fogalmam sincs mit csináljak, mert nem ez volt eltervezve. Valószínűleg addig elmegyek dolgozni, de gondolkozok azon, hogy jövőre újra megpróbálom. Akinek van tapasztalata, vagy tanácsa azt szívesen meghallgatom!

#továbbtanulás #Nappali tagozat 23 évesen.
2015. jún. 3. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik suliba végeztél?
2015. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gyöngyösön a Vak Bottyánban, de ez most lényegtelen szerintem.
2015. jún. 3. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
valóban az
2015. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem értél el elég pontot? Vagy a minimumponthatárra, a 280-ra gondolsz?
2015. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Több dolgot nem értek.


1. A mérnöki szakokon egyáltalán nem magas a ponthatár. Leszámítva pár nagyobb egyetemet, mindenhol 300 körül van a ponthatár. Ha ezt nem éred el, akkor nem sikerült jól az érettségid. Ha nem sikerült jól, akkor nem értem miért akarod a gépészmérnökit, mert az 10000x durvább mint a közép érettségi.


2. Miért nem érettségiztél újra? Volt rá elég sok időd, tökéletesen felkészülhettél volna, két 90%-os közép (ami nem olyan nehéz) érettségivel, OKJ többlet ponttal, és nyelvvizsgával még a BME is simán össze jött volna.


Próbáld meg újra, kezdj el qrvára tanulni, emeltezzel valamiből, és ismételd mind a két érettségit + tegyél nyelvvizsgát. Nem tettél meg mindent az idei felvételiért, így annyira ne csodálkozz...

2015. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem lett meg a 280. Azt kifelejtettem, hogy újraérettségiztem, mert szükséges volt, főleg azért mert fizika nem volt. Sokat készültem, novembertől április végéig. Az előző érettségiket megírzam 70-80%-ra. Igaz erre nem volta annyi idő mint itthon, meg volt egy kis stressz is rajtam, viszont az idei feladatsor sem tartozott a könnyebbek közé se, szerintem.
2015. jún. 3. 21:35
 7/8 anonim válasza:
Akkor egy cipőben járunk :((( nekem sem lett meg a 280 pont és fogalmam sincs mihez kezdjek most :\ én ebben az évben érettségiztem
2015. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked bőven van még időd, ha most érettségiztél.
2015. jún. 24. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!