Van Waldorf egyetem?

Figyelt kérdés

2015. jún. 4. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. A Waldorf egy nevelési módszer, nem egy tudományos intézmény. Csak Waldorf tanárképzés van.
2015. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Óvoda van Waldorf, általános suli meg középsuli
2015. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nincs. Úgy olvastam külföldön már vannak ilyen kezdeményezések. Akár lehetne is, több értelme lenne, mint a jelenlegi felsőoktatásnak, az biztos.
2015. jún. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs, de több emberben született már meg az ötlet -Magyarországon is.

Egyenlőre -mint az előttem szólók is írták már - óvodától gimnáziumig van waldorf oktatás. A módszert pedig a waldorf tanár képzéseken lehet megtanulni; oda pedagógusokat várnak. í

Én waldorf iskolában végeztem, és úgy gondolom, hogy fontos, hogy egy általános egyetemre járjunk, utána úgyis annyi annyi területen jelen van már a waldorf szellemisége- oktatás, művészet, orvoslás, kozmetikumok, mozgás - hogy arra mész, amerre akarsz. Egyébként szerintem se jó a felsőoktatás, nem arról van szó. Ha pedig nem waldorfba jártál, de szeretnél megismerkedni vele, van huszonéveseknek ún. Peregriusz, vagy ki lehet menni camphillekbe.

2015. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!