Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Waldorfos gyerekek/felnőttek,...

Waldorfos gyerekek/felnőttek, milyen volt waldorf suliba járni? Hogy ment utána a nagybetűs élet? Fősuli, egyetem, munkavállalás?

Figyelt kérdés
Akiknek nincs tapasztalata a waldorf sulival kapcsolatban, kérem most ne írjanak.

2015. jan. 11. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Én nem voltam az, kezdem ezzel, aztán eldöntöd, hogy olvasol-e azért lejjebb.


Pedagógus vagyok és viszonylag sok gyerekkel találkozom, akik Waldorf rendszerű intézményből jönnek át. Teljesen más világ, és ez már óvodában is kiütközik. Az alap dolgokat nem tudják rendesen, mert nincsenek rákényszerítve a tanulásra. Egy nagycsoportos gyereknek pl. igenis el kell tudnia számolni 10-ig. Nem kell összeadni, kivonni, nyilván az a suli feladata. De meg kell tudni számolni, hogy hány alma van előtte. A Waldorfosok nem tudják. A környezeti dolgokat ellenben remekül értik és kézművességben is igényesek és ügyesebbek, mint az átlagos intézmények gyermekei. Én úgy gondolom, hogy ha művészi pályára szánod a gyermeket (bár ez 6 éves korban még nemigen dől el és neki kellene döntenie ebben), akkor hajrá. Ha viszont benne van a pakliban, hogy egyszer valamilyen szárazabb, hétköznapibb állása lesz (orvos, pedagógus, asztalos, bármi, aminél nem a művészet a fő irány), akkor szerintem inkább egy hagyományos iskolát válassz.


Ami még diákéveimből rémlik: én egyházi suliba jártam és jöttek át oda is Waldorfosok. Mindig legalább 1, de volt, h 2 évfolyammal lejjebb kellett kezdeniük a mi sulinkban, mert le voltak maradva a tananyaggal. Emiatt szerintem nehezebb a főiskola, egyetem is, hiszen már alapból idősebben kerülnek oda, ráadásul nincsen ráállva az agyuk a kötelező tanulásra. Én is megszenvedtem 1-2 vizsgaidőszakkal, képzeld el azt, aki sosem volt rákényszerítve a tanulásra.


Ez csak az én véleményem, ettől függetlenül te döntesz. Vannak hatalmas előnyei is a Waldorf rendszernek, ha neked ez szimpatikusabb és átgondoltad rendesen, akkor írasd oda nyugodtan. De mérlegelj mindenképpen!


Minden jót! :)

2015. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

"Egy nagycsoportos gyereknek pl. igenis el kell tudnia számolni 10-ig."


És ezt egy pedagógus írta :( :(

Ezért tartunk ott, ahol. :(


A mamami fórumán van waldorf csoport, beszélgess ott!

2015. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Mi a probléma azzal, hogy el kell tudni számolni 10-ig 6 évesen?
2015. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Én waldorfba jártam 4 évet 2-5-ig aztán.

Már az első nap megvertek megaláztak persze a szüleim tettek rá.

Minden naposk voltak a verekedések leszámolások láttam láb és borda törést, egyszer még az iskolát is kirabolták.

"Csak" 8 tanárom ment el 4 év alatt más állást keresni.


Az ottani tudás meg annyit ért h 2 osztályt is be kellet pótolnom mire eljutottam 5-be.

Na nekem ilyen volt. A nagybetűs életről annyit h már egyetemre járok és egy cseppet se bánom h elmentem annak idején.


Szerintem nagy %-ban a Waldorf tehet arról h minden ismerősöm szerint pesszimista vagyok megkeseredett, meg ilyenek.

Ha lesz gyerekem biztos nem oda fog járni.

Nem akarom átélje azt amit anno én.


26 F

2015. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
33%
Jó ha minden oldalrol látod a dolgot! Waldorfos voltam 10 èvig :) 4edik elejèn kerültem oda ès a gimnáziumot is ott vègeztem. Összetűzèsek rossz osztályok bármeik iskolában előfordulhatnak, igazábol szerencse kèrdèsekèrdèse sajnos! Nekem is voltak konfliktusaim sajnos helyzetek amik nem voltak a legvidámabbak mindenkit aláztak már meg mindenki pityergett már főleg tizenèvesen!, de erről szól a felnövès! Iparművèsznek kèszülök, ès ez az iskola nagy segítsèget nyújtott imádtam a műhelyt a társaságot ès minden alkalommal mikor a barátaimmal találkozom újra ès újra felidèzzűk hogy mennyire szerettük! Sokat tanulok ès soha nem voltak problèmáim, a sima hagyományos rendszer miatt az első három èvem a suliban rèmálom volt ès mikor már a pszichès nyomás fizikai tüneteket produkált akkor találták anyukámèk ezt az alternativát, nekem utat mutatott! Nekem az a vèlemènyem hogy lèvèn mivel nem vagyunk egyformák mindenkinek másra van szüksège, de èn bátran merem ajánlani ! :)
2015. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"mindenkit aláztak már meg mindenki pityergett már főleg tizenèvesen!"


Aha ezt majd mond azoknak akiknek úgy törték el a végtagjait mint ha ez csak valami játék lenne.

A tanár meg csak ennyit szólt " Kérj tőle bocsánatot kisfiam"

Akkor te biztos bevállalsz majd pár törtöt bordát meg pont vessző nélkül ki is rabolhatnak.

Hiszen erről szól a felnőttkor !!!


Sok iskolában sok minden láttam de ilyeneket soha sehol nem csináltak.

Én nem ajánlom senkinek !!!

2015. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
36%
Sajnos nem olvastál kellő figyelemmel :) megèrtem a dühöd de engem meg a hagyományos oktatás nyomorgatott a tanáraim ès az osztályom együtt nèztek le ès alázott meg 3 . ig :) az egyik osztálytársam úgy megharapott hogy megmaradt a nyoma az arcomon... Ès a hagyományos pedagogus hasonlóan reagált! Nem válogathatod meg az osztálytársaid, minden egyes szemèlyt, nem a rendszer hanem egy nem megfelő pedagogus illetve a kellemetlen osztálytárs tehet az incidensről ami igazadvan nem hètköznapi de ez nem a Rudolf Steiner produktum hibája :)
2015. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!