Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytestnevelő vagy gyógytorn...

Gyógytestnevelő vagy gyógytornász szeretnék lenni. Milyen iskolába menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagy 4,5 ös tanuló.Miskolc.Nem szeretnék messzire menni.

Gimi? Melyik

Szakközép? Melyik?

Nem is biztos. :/



2015. jún. 4. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy gimi! Hát melyik szakközépben képeznének gyógytornászjelölteket?
2015. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is döntsd el, hogy tanár akarsz-e lenni vagy eü. dolgozó.

Ha megvan, akkor irány a felvi.hu, nézd meg, hol képzenek gyógytestnevelőket és gyógytornászokat. Ha miskolci vagyok, mázlid van, itt van gyógytornász képzés.

Tök mindegy, hogy gimibe vagy szakközépbe mész, az érettségit ugyanúgy le kell tenned, a kutya nem fogja nézni, hogy te hova jártál.

2015. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ha olyan szakközépbe megyek ami nem ad annyi pontot nem vesznek fel egyetemre.

Marad a gimi.

2015. jún. 27. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a szakközép vagy a gimnázium adja a pontot, hanem az érettségid meg a tanulmányi eredményed.

Ugyanazt az érettségit íród szakközépben, mint gimiben. Én is szakközepes voltam.

2015. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fölösleges szakközéppbe menned, mert ott a választott pályádhoz képest teljesen más szakmára fognak felkészíteni, ráadásul abból kell érettségizni is. Szakközépbe az menjen, aki nem akar egyetemen továbbtanulni, vagy azon a területen akar továbbtanulni.
2015. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolso: en is így gondoltam

koszonom a valszokat

2015. jún. 28. 09:40
 7/8 anonim válasza:
Szia! :) Igaz én Nyugat- Dunántúli vagyok, de gyógytornászként végeztem. Szerintem a gyógytornász szakmát válaszd, nagyobb lehetőséged van elhelyezkedni, mint gyógytesisként. Lehet gimibe is menni, de nem tudom Miskolcon milyen az egészségügyi szakközépiskola. A szaktársaim közül nagyon sokan eü szakközépből jelentkeztek gyógytornásznak, és mondták, hogy megkönnyítette nekik, hogy alapból olyan középiskolát végeztek el, amire ráépül majd a főiskola is. Természetesen ez a középiskolának az oktatási minőségétől is függ. Kérdezd meg néhány ismerősödet vagy az anyukájukat, akik egészségügyi szakközépbe járnak, hogy mennyit tanítanak anatómiából és a többi eü-s tantárgyból. Ha azt mondják, hogy nem nagyon jó az iskola, válassz gimit nyugodtan, nem biztos, hogy nehezebb lesz a fősulin a dolgod. :) Sok sikert!
2015. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát itt a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskola van. Jobb szeretnék Gimnáziumba menni, mert nagyon nem vagyok biztos benne. Még nem tanultunk biológiából ilyenekről, lehet nem is fog tetszeni nekem. Köszönöm szépen.
2015. júl. 15. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!