Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök, gépészmérnök,...

Villamosmérnök, gépészmérnök, vagy gyógytornász?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez a 3 szakma különbözik egymástól. De nem tudok dönteni hogy melyik lenne az ideális számomra. Matek az nem nagyon megy, se a fizika. A kémia viszont megy és szeretem is. A biológiát is úgy ahogy szeretem. Rajzolni nem nagyon tudok. Szerintetek melyik érné meg?

A Debreceni Egyetemen gondolkodom. Arról is mondanátok véleményeket légyszíves, hogy milyen a képzés. Könnyű, vagy nehéz stb. Előre is köszönöm!



2015. ápr. 26. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha a matek nem nagyon megy, akkor ne is gondolkozz mérnökiben, de még informatikusban sem. Hitegetheted magad, de nincs értelme 7-8 év alatt végigbukdácsolni mérnökin és HA elvégzed, akkor sem leszel jó szakember. Ne ess bele abba a hibába, mint sokan mások. Magukra erőltetnek egy piacképesnek mondott szakot, aztán csak szenvednek. Gépészmérnökit pedig főleg felejtsd el, ha még a rajzhoz sincs érzéked. Mindegy, hogy melyik egyetemen gondolkozol, a mérnöki képzések nagyon nehezek. Főleg azoknak, akiknek nem megy a matek, fizika. Csábító az alacsony ponthatár, de hiába veszik fel a sok embert, kb. a negyedét nem szórják ki.


A felsorolt szakmák közül egyértelműen a gyógytornászt javaslom. Mérnökit még megjelölni sem. Biztos írnak majd olyanok is, akik megpróbálják ezeket rád erőltetni, de hidd el, csak szenvedni fogsz. A vége pedig kibukás lesz a dolognak, rengeteg beleölt év és pénz után persze. Sajnos tapasztalatból beszélek.

2015. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2015. ápr. 26. 08:50
 3/12 anonim ***** válasza:

"Matek az nem nagyon megy, se a fizika"


Akkor a mernoki kepzeseket nyugodtan elfelejtheted.


Nekem nagyon jol ment a matek is, a fizika is, szerettem is, de a gepeszmernokin megszenvedtem mindkettovel...

2015. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

gyógytornászként nem könnyű elhelyezkedni itthon túl képzés van és a fizú sem jó jelenleg

kevesen tudják de a gyógytornászoknak kemény az anatómia és boncterembe járnak egy évig igazi holtesteken tanulnak formalinnal tartósított szerveket stb tartanak kézben mint az orvosok! szóval ezen gondolkozz el bírni fogod e, ha kémiát szereted akkor afelé indulj el a gyógyszeriparban van jövő, matek és fizika gyógytornászoknál is kell, van biokémia, biofizika és statisztika is

én a helyedben egy évig aupairkednék a nyelv ma már nagyon fontos

2015. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mi a fene ***** válasza:
Az előttem szólóknak igazuk van. vmi kémiával kapcsolatos szakot válassz !
2015. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha nem megy a matek és a fizika, akkor miért vetődik fel egyáltalán a mérnök szak??? Ha meg szereted a kémiát, akkor miért nem mész valamilyen laboratóriumi munkára? Legyél laboráns.
2015. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akik kémiával foglalkoznak azok hamar meghalnak. Azért nem szeretnék olyan pályára menni.
2015. ápr. 27. 13:04
 8/12 anonim ***** válasza:

dolgozhatsz vérvételi laborban esetleg, de ha már egészségü szóba jön nálad akkor dietetikus az most felkapott védőnő, ha szereted a gyerekeket óvónő, gyógypedagógus, logopédus ha jó vagy magyarból

esetleg logisztika

2015. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És az OLKDA? Az is laboroshoz hasonló munka nem?
2015. ápr. 28. 08:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem adj be mihamarabb egy jelentkezési lapot a Mekibe, ebből büféprogram lesz.
2015. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!