ELTE Informatikai- vagy Bölcsészettudományi Kar?

Figyelt kérdés

Véleményeket szeretnék kérni azoktól, akik ezekre a karokra jártak az ELTÉN vagy más egyetemeken. Miből érettségiztek? Most mit dolgoznak?

Kilencedikes gimnazista vagyok, egyszer az ELTE Informatikai Karára szeretnék bekerülni, de a jegyeim és a személyiségem alapján a tanáraim szerint jobb lennék bölcsésznek. A két magyarból és angolból ötös tanuló vagyok, matematikából azonban csak a hármas felől tudtam megütni év végén a négyest, és fizikából 2,57-es átlaggal lettem csak hármas.

Angolból jövőre szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni. Az angoltanárom szerint érdemes lenne anglisztikára mennem, mert érdekel a nyelv története és annak különböző dialektusai, de nem tudom, hogy onnan hova mehetnék tovább, és milyen munkahelyem lehetne.

A magyartanárom arra biztat, hogy író legyek. Csak hobbi szinten írogatok, sokszor csak fanfictionöket, igaz, egy éve belekezdtem egy saját regénybe, de a történeteimet nem tudom elképzelni nyomtatásban avagy könyvként. Nem tudom, hogy a bölcsészkar melyik szaka segíthetne hozzá az írói álmomhoz, másfelől pedig úgy gondolom, nem kell külön írást tanulnom ehhez, és írhatok én anélkül is regényt, bár való igaz, szeretném ezt egyetemen is tanulni, de leginkább olyan szakra szeretnék menni, aminek az elvégzése után lehetőségem nyílik jól fizető munkahelyet találni.



2015. jún. 6. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Higgyél a tanáraidnak, ők ismernek. Ilyen matekjeggyel vért pisilnél az IK-n.
2015. jún. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem javasolnám neked az IK-t, egyrészt, mert ide a matek erősen kell, másrészt, mert ide azok jönnek, akiket érdekel a programozás, és szeretik csinálni (ami nem hátrány, figyelembe véve, hogy az egyetem mellett az önképzésre is elég nagy szükség van itt). Aki úgy jön ide, hogy nincs különösebb képessége matek/programozás terén, csak jól fizető állást akar, az nagy valószínűséggel az első év után feladja a küzdelmet :D
2015. jún. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kószönöm a válaszokat! Vajon mennyit számít a gimnázium első éve? Ha javítok az ominózus tárgyakból, érettségizhetek fizikából? Vagy csak elég egy matematika+informatika páros?

Értek a HTML, CSS és PHP nyelvekhez, és valamennyire a JavaScripthez. Szeretnék komolyabbakkal is foglalkozni.

Általánosban matekból mindig ötös voltam, fizkából versenyekre is jártam dobaogós eredményekkel. Tudom, egy gimnázium azér más, de nem vagyok biztos benne, hogy tudnék jövőre javítani belőlük. Matekból csak-csak, de fizikából legfeljebb négyesre.

2015. jún. 7. 09:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, hogy most hanyas vagy matekból 9. osztályban, hanem, hogy mennyire van affinitásod hozzá. Ha elboldoulsz vele, viszonylag könnyen megérted a különböző tételeket, stb, akkor lehet esélyed :D


Az pedig, hogy van már tapasztalatod programozás terén szintén előny

2015. jún. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet megélni így konkrétan az írásból, én inkább az informatika felé igyekeznék orientálódni inkább, azzal lenne érdemesebb továbbtanulnod, főleg, ha ismered ezeket a nyelveket.

A matek jegy most nem igazán döntő, fel lehet azt még hozni ötösre.

Viszont miért pont az ELTE?

Magyarból érthető, de infóból én inkább BME-VIK vagy OE-NIK-re mennék.

2015. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A középiskolás jegyek semmit se számítanak. Az egyetem teljesen más szint ha nem gond hogy sokat kell foglalkozni matekkal akkor az infoval sokkal jobban jársz és a szabad idödben bármivel foglalkozhatsz.
2015. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!