Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri ma gyógyszerésznek...

Megéri ma gyógyszerésznek tanulni? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek itthon, valamint külföldön?

Figyelt kérdés

Tudom, volt már pár ilyen kérdés, de azok elég régiek, és azért pár év alatt gondolom változott a helyzet. A kérdés az, hogy most érdemes-e nekivágni a gyógyszerészeti egyetemnek. 2016 szeptemberében kezdeném el. Nem tudom, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek ebben a szakmában. Eddig jókat hallottam róla, hogy mindig van állás itthon ès külföldön is keresettek a gyógyszerészek, azonban olyanokat is olvastam, hogy kezd túltelített lenni a szakma, és külföldön sem olyan jók a lehetőségek. Ugye mire én végzek, lehet még rosszabb lesz a helyzet.

Tudom nem szabad ennyire előre tervezni, de azért nem akarok olyan egyetembe belekezdeni, amivel aztán később nem lesz állásom (vagy nem a szakmában tudok elhelyezkedni).

Szerintetek megéri gyógyszerésznek tanulni? (Hozzáteszem ÉRDEKEL a szakma!)

Vagy válasszak inkább gazdasági képzést? (Az is érdekel, de a gyógyszerészet jobban)



2015. jún. 7. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Ha neked megér 5 kemény évet végigszenvedni egy olyan egyetemen, ami orvosi nehézségű, mindezt azért, hogy pénztáros legyél, akkor meg.
2015. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Előző vagyok. Nem írtam, hogy gyógyszerész vagyok.
2015. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek miatt, mint az első, akik azt hiszik hogy a gyógyszerész egy pénztáros... hát elég lelombozó tud lenni a dolog. De még mindig el lehet helyezkedni vele.

Egyébként olyanba kezdj bele ami tényleg érdekel, ezt csak így félig-meddig elhivatottan nem lehet végigcsinálni.

2015. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Fél évig se bírtam patikában. Csak azt ne mondd nekem, hogy ez egy kihívásokkal teli és kreativitást és olyan nagy tudást igénylő munka. Mikor drogosoknak adsz ki tűt, meg egész nap a pénztárgépen pötyögsz. Magi alig van és egyre kevesebb, amúgy is az aszisztens is meg tudja csinálni, pedig fele annyit se tanul, mint egy gyógyszerész. Tudásodnak tizedét nem használod. Szépen elfelejtesz mindent. Konkrétan elbutulni tökéletes hely. Ha valami olyan munkahelyre vágysz, ahol gondolkodni is kell és nyelveket használni, elmehetsz gyárba dolgozni. Itt legalább úgy érzi az ember, hogy volt értelme tanulni és ért valamihez, tudását elismerik.
2015. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom, én nem láttam sehol, hogy gyógyszerészként csak és kizárólag patikában lehet dolgozni, és a kérdés sem erre vonatkozott. Na mindegy...
2015. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Adamsky76 válasza:
85%

Szia! Én gyógyszerész vagyok (1999-ben végeztem, ffi)

Ez egy hivatásrendi szakma.

Pozitívumok: klasszikus szakmád lesz: konkrét dologhoz fogsz érteni. Az egyetemen változatos dolgokat tanulhatsz, világképed széles lehet, ha te is úgy akarod. Emberekkel foglalkozhatsz, ami szerintem a legjobb a szakmákon belül.

Munkahelyed nagy valószínűséggel mindig lesz.

Negatívumok: A patikai munka nem kreatív. A beteg ember sokszor türelmetlen, stresszes amit bírni kell. A fizetésből meggazdagodni nem fogsz.

Kérdés, hogy Te milyen alkat vagy ? Ha ismered magad, könnyebben tudsz dönteni. Kívánom, hogy a döntésed sikeres legyen !

2015. jún. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!