Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fotós tanfolyamot...

Milyen fotós tanfolyamot érdemes elvégeznem, ha hivatás szerűen szeretnék fotózással foglalkozni akár itthon, akár külföldön is?

Figyelt kérdés
Nagyon sokféle felnőtt képzést találtam, de nem igazán tudok eligazodni közöttük. Fontos, hogy OKJ-s legyen? Mit ajánlotok? Akár intenzív nappali tanfolyam is érdekelne.

2015. márc. 3. 01:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A Práter a leghíresebb hazai fotós iskola.
2015. márc. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az OKJ a minimum ahhoz, hogy dolgozhass is benne. Budapesten, Pécsett, Székesfehérváron vannak OKJ-s képzések, felsőfokú pedig Kaposváron és Budapesten. Ezek amikről én tudok.
2015. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy legálisan dolgozhass fotósként, kell egy államilag elismert szakirányú végzettség. ennek az OKJ a legalacsonyabb szintje. lehet ezen kívül főiskolai, vagy egyetemi diploma.


a tanfolyamok többsége úgy tudom, hogy ma Magyarországon nem ad semmilyen államilag elismert papírt. az OKJ képzéseket nemrég átszervezték, de úgy tudom, hogy nem lett sokkal jobb a rendszer, ezért nem sok helyen akarnak OKJ tanfolyamot csinálni. az OKJ-hez a minisztérium előírja a tananyagot, amit le kell adni a vizsgához, viszont ez túl általános és elavult, az iskolák sokkal hasznosabb dolgokat tanítanának, de a tananyag nem engedi, mert az OKJ vizsgára kell felkészíteni a tanulót. ha meg beletennék a tanfolyamba azt is, amit a kötelezőn kívül fontosnak tartanának, akkor meg sokkal drágább volna a képzés.

a Práterről is egyre több rosszat hallok, ahol állítólag ugyanez a gond, hogy szinte csak a régi technikát tanítják, ami alapozásként fontos volna, de új, korszerű dolgokat nem tanítanak, ami ma már kevés.


egyébként minden iskolában lehet sokmindent tanulni, és akármilyen jó az iskola, bármit tanítanak is, az sosem elég önmagában, a kötelezőn felül neked is nagyon sokat kell hozzá, hogy sikeres legyél. az iskola csak segíteni tudja a tanulásodat, de önmagában kevés.


viszont, ha fotózásból akarsz megélni, akkor csak a fotózáshoz érteni még egyáltalán nem elég. a gazdasági, üzleti és vállalkozási ismeretek nélkül csak egy leszel a rengeteg fotós közül, aki nem tud megélni a szaktudásából.

2015. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!