Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit húztatok pontosan biológia...

Mit húztatok pontosan biológia (/kémia) szóbelin 2015-ben? (2015 emelt szóbeli részletesen)

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!


Kérlek írd le hogy (RÉSZLETESEN) ,mit húztál idén a biólógia( esetleg kémia) emelt szóbelin.


Eddig úgy tapasztaltam hogy mindenki segítőkészen leírja hogy mit húzott az idei évben (pl.: mohák, látás) de ez még kevés segítség azoknak akik még csak mit fognak menni vagy esetleg jövőre próbálkoznak meg az érettségivel. És mivel az ördög a részletekben búvik meg kérlek mindenki aki ide ír írja le hogy:


A tétel: lehető legpontosabban a kérdéseket

B tétel: a szöveg tartalma(legalább körülbelül) és az ahhoz tartozó feladatokat(kémiából a kísérletek)



#érettségi #tétel #szóbeli #2015 #biológia érettségi #biológia emelt #2015 május-június #kémia emelt szóbeli tételek
2015. jún. 8. 09:20
 1/4 anonim válasza:

Én ma voltam kémián.

A ammónia és aminok. fizikai, kémiai tulajdonság, felhasználás, ionja, aminok elnevezéstana, hol fordul elő a szervezetben, stb.

B Fenolftaleines desztilált vizre Nátrium darabkát teszünk. tapasztalat, magyarázat stb. majd ugyenez csak káliummal.

C kristály cukor és konyhasó vizes oldata. melyik vezeti az áramot, és hogy miért?


Egész egyszerű volt, örültem is neki :)

2015. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kémia:

A: kémia reakciók, csoportosítása idő alapján, feltételei, reakciósebesség és az ezt befolyásoló tényezők, egy választott reakció grafikonon történő ábrázolása (energiadiagramm)

B: víz és HCl, ezekbe fenolftalein csepegtetése makd mind2őbe magnézium forgács. Elvégzendő. (24es kísérlet)

C: C4H8 lehetséges izomerjei


Biosz:

A: enzimműködés, enzim fogalma, szénhidrát emésztő enzimek a tápcsatornában, ezek optimumai, tejcukor operon, laktóz intolerancia, galaktozémia

B: Gaia elmélet, pár hülye kérdés a szöveghez, homeosztatikus működés a bioszféra szintjén, csoportszelekció hátrányai, önző gén, abiogén és pánspermia elmélet.

2015. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jah és a B-ben még az inzulin működése is benne volt (2es voltam)
2015. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én ma voltam.

A tétel: légzés

-definiálja a következő fogalmakat: légcsere,gázcsere,sejtlégzés az emberi légzés alapján.

-mondja el hogy a nyogodt és az erőltetett ki és belégzésben milyen szervek vesznek részt.mi a külömbség a női és férfi légzés között?

-milyen szabályzó folyamatok vesznek részt a légzés szabályzásában a LEGALSÓ SZINTEN?(vér CO2 konc. ,tüdő feszülése)

-milyen folyamatok és hol vesznek részt a ki és belégzés szabályzásában?(idegrendszeri)

-miért kell a búvároknak fokozatosan a felszínre jönniük? mit eredményezhet ennek elmulasztása?


B tétel: mohák


egy általános szöveg a mohákról(hol találhatóak,és hogy fontosak)-> nem igazán segít.

-jellemezze a mohák felépítését. miben tér el a többi növénytől?(teleptestes sejtszerveződésre is rákérdeztek)

-miért fontos a víz a mohák szaporodásában?--->spóráknál is!!!(kihajtáshoz)

-miért fontos a moha az erdők vízháztartásában?

-mien sztódással jönnek létre a moha ivarsejtjei(mitózis) és ez miért lehetséges?

-rajzolja le a moha tűrőképességének grafikonját a talaj savasságára nézve?-->a grafikonon a pH értékeket(nagyából)is fel kellett tüntetni!!!


szerintem a pontózólapjuk nagyon szemét volt. bár mindenre tudtam a választ , olyan evidenciákra kérdeztek rá amit azért nem mond az ember mert alap. amúgy nagyon segítőkészek voltak.

2015. jún. 11. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!