Hogyan mukodnek az okj-s tanfolyamok?

Figyelt kérdés
Azt mondjak az elso ingyenes, ez minden esetben igaz ? Van kulombseg az oksj tanfolyamok kozott ? Peldaul az eggyik 2 eves masik egy , akkor ugyan olyan a vegzetsegunk ?Milyen jo szakmat tudnatok ajanlani amit keresnek is es nem,nehez munkat talalni ?

2015. jún. 8. 17:02
 1/4 anonim válasza:
Sajnos munkát találni mindenhol nehéz, egy OKJs tanfolyam meg szinte csak a fizikai munkához jó. Az OKJt akkor végezheted el ingyen ha 93 előtt születtél, ha utána akkor mindenképp fizetős sajnos állambá ugy gondolta hogy ezért is kérjenek pénzt. Az OKJs tanfolyamok között is nagy különbség van igen. Pesten nagyon sok csak beetetés lehúzás és nem tanítanak semmit. Minerva Atalanta is ilyen hely. Én Gödöllőre jártam a Gödöllői Szakképző Magániskolába, mivel magánisi ezért ott így is ugy is fizetni kellett, de nagyon megérte remekül oktatnak és szerintem nagyon jók a tanárok is. A két éves tanfolyamok általában bonyolultabb munkát igyekeznek a fejedbe szuszakolni. De ha mondjuk simán csak Kereskedelmi szakmenedzser akarsz lenni (pénztáros) akkor elég egy év is. Minden tanfolyam közt különbség van és van 100000 féle okjs szak. Van erre egy oldal ahol tudsz nézegetni mindenfélét. Egyébként fodrászt műkörmöst és kozmetikai végzettséggel rendelkezőket sok helyen keresnek de ha fiú vagy akkor érdemes a vendéglátást célba venned. Pincér vagy recepciós vagy esetleg szakács. Ezek mennek meg a bárányfelhők.
2015. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most már (nappalin) csak a huszadik életévig van

ingyen

2015. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyis aki '94-ben,'95-ben meg azután született
2015. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De a tanfolyam nem ingyenes

Csak az iskolarendszerű képzés

2015. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!