Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok nekem foglalkozásokat...

Tudnátok nekem foglalkozásokat mondani amihez leginkább a nyelvek a fontosak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

15 éves vagyok és most vagyok 9.-es, két tannyelvű szakközépiskolába járok (magyar, német), ahol közgazdaságtant tanulok meg hasonlók, de fogalmam sincs, hogy mi akarok igazából lenni. Ami nagyon érdekel és jó is vagyok belőle azok a nyelvek (német, angol). Jövőre ha betöltöm a 16-ot meg is cinálom az emelt németet. Egyetemre is szeretnék menni ( Germanisztikára, talán ). Egyébként jobban érdekelnek az olyan foglalkozások ami érdekes és esetleg lehet vele utazni is. Nem szeretnék egész nap az irodában ülni. Érdekel a divat is meg ehhez hasonló dolgok...

Hát most nagyjából ennyi jutott most az eszembe. Mindenkinek köszönöm, aki segít:)



2015. jún. 9. 15:13
 1/2 A kérdező kommentje:

*Hát most nagyjából ennyi jutott az eszembe*

(véletlenül kétszer írtam, hogy most)

2015. jún. 9. 15:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Idegenvezető, fordító-tolmács, műfordító, nyelvész stb., amikhez kifejezetten a nyelvek kellenek.

Érdemes szerintem átgondolnod, miben vagy jó a nyelveken kívül (nem csak tantárgyak szintjén, hanem egyéb készségek), és miféle munkát végeznél szívesen, ami során mit kell csinálnod, és akkor közelebb lehetsz. Szerintem a legjobb az, ha szerzel valamilyen nem nyelvekhez köthető, de neked való végzettséget, ami érdekel, mert a legtöbb egyetemi szak esetén elmondható, hogy a nyelvtudás nagyon szükséges, és értékessé tesz a munkaerő piacon is.

2015. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!