Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minort bármilyet fölvehetek,...

Minort bármilyet fölvehetek, de specializációt csak a szakhoz köthetőt?

Figyelt kérdés

Lehet hogy sületlenség amit kérdezek,de elég bonyolult a rendszer,és most mielőtt egyetemre mennék,szeretném kibogozni.

Szóval ha pl.: magyar szakos vagyok,akkor lehet francia minorom, de újságíró specializációm nem? (Ez a Kommed-hez tartozik ? )



Még egy kérdés: szeretném a francia minort, mert tetszik a nyelv,de istentelenül alapszinten vagyok belőle. Szóval szeretném fölvenni, de ilyen tudással nem,(vagy nem is lehet) előbb még nyelvtanár...stb. Viszont látom, hogy egyes tantárgyaknál (francia minorban) az első félévben kötelező. Na most ez a minor felvételétől számított első félév, vagy konkrétan az első egyetemi szemeszter, magyarul ha nem veszem fel elsőben első félévben, már nem vehetem fel?


Kissé hosszú lett. Ezer bocs.



2015. jún. 10. 01:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Első évben nem lehet minorod, és nem vehetsz fel bármit minornak. Van egy lista, arról lehet válogatni, és oda sem biztos hogy bekerülsz.
2015. jún. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy minort veszel fel, ami "bármi lehet", vagy specializációt, ami a szakodhoz kapcsolódik.
2015. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nyelvi minorok általában 3 évesek, mert mielőtt felvennéd első év végén, el kell végezned néhány tárgyat belőle. Csak úgy jelentkezhetsz rá, ha azokat teljesítetted. Szóval ha nyelvit szeretnél, érdemes elkezdni az első félévben már, hogy ne csússz emiatt egy évet. Én nem gondolkodtam előre, így csak olyanok közül válogathatok, ami 2 éves, amiből meg annyira nincs sok. >_<
2015. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!