Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a feladata egy könyvelőnek?...

Mi a feladata egy könyvelőnek? Milyen iskolákat kell elvégeznem ahhoz hogy könyvelő legyek?

Figyelt kérdés

Normális és lehetőleg könyvelők válaszát kérem.

És ha lehet részletesen írják.

Köszi előre is :)


2015. jún. 10. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:

nagyon nem mindegy, hol akarsz könyvelni...


Egészen más egy termelő cégnél, mint egy könyvelőirodában, ahol van száz céged. Teljesen mások a feladatok.

2015. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Háát van 1 ismerősöm akinek a szülei könyvelők és ők otthon dolgoznak.

Akkor az milyen lehet?

Vagy ezt így nem lehet eldönteni?

Mert ha sikerül könyvelőnek lenni én is úgy szeretném hogy otthon dolgozzak mint ahogy a barátom szülei.

2015. jún. 10. 13:50
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:

A könyvelőnek könyvelnie kell. Ezt nem lehet ennél normálisabban leírni. Egyébként teljesen mindegy, hogy iparvállalatnál, vagy könyvelőirodában, a könyvelés technikája ugyan az. Ha nagyon-nagyon leegyszerűsítve akarom mondani, akkor a könyvelő a kiadásokat és a bevételeket vezeti, kötelező adatszolgáltatásokat tesz pl. a NAV felé, figyelmezteti az ügyfeleket a befizetési kötelezettségeikre, a jogszabályoknak megfelelően. Ha valaki könyvelőirodában dolgozik, akkor több ügyfél anyagát könyveli, ha vállalatnál-cégnél, akkor az adott cégét.

Közgazdasági szakközép után tanulhatsz könyvelőnek, illetve ennek megszerzése után mérlegképes könyvelőnek.

2015. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszi. :-)

2015. jún. 10. 19:17
 5/9 A kérdező kommentje:
És még 1 kérdés: Milyen főiskolába kell menni ahhoz könyvelő legyek.
2015. jún. 10. 19:20
 6/9 A kérdező kommentje:

És még 1 utolsó: :-)))

Szakközépen milyen szakra menjek?

Vagy nincs ilyen?

Bocsi de én ilyenekben még nem vagyok otthon

2015. jún. 10. 19:23
 7/9 anonim ***** válasza:

kedves 3., te még sosem könyveltél, ugye?

Egy cég esetén lekönyveli az anyagot, beküldi a bevallásokat és csókolom.

Könyvelőiroda, több cég esetén elindítja a vállalkozást, tartja a kapcsolatot az ügyvédekkel, könyvvizsgálókkal, naprakész a vállalkozások indításában, jóban van az önkorm adóosztályával, bért számfejt, tb-t intéz, munkaügyeket intéz, ki és belépteti a dolgozókat, stb. A munkája legkisebb része szinte a könyvelési tételek bepötyögése...

2015. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves utolsó. Ááááá nem. Iparvállalatnál és bankban is. Csakhogy. Én értem, amiről írsz, kérdezőnek viszont halvány segédfogalma sincs róla. Ezért próbáltam nagyon-nagyon leegyszerűsítve megközelíteni. Hogy megértse. nem azért, mert buta, hanem azért, mert a laikusok elképzelni sem tudják.


Kedves kérdező! Könyvelőnek középiskola után (legjobb közgazdasági) ötödéven lehet tanulni. Mérlegképes könyvelőnek pedig utána, az felsőfokú képesítés.

2015. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nyugi,nyugi.

Köszi mindenki :-)

2015. jún. 11. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!