Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi felvételivel és...

Egyetemi felvételivel és sorrenddel való kérdésre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés
Most akartam megváltoztatni átmenetileg a jelentkezési sorrendet, de ez még mindig nem biztos, hogy hova tudok menni. A 3. helyről az 1. helyre akartam felhozni az iskolát, de a nyílra csak egyszer kattintott rá és rámentem a mentésre és csak utólag vettem észre, hogy a 2. helyre hozta csak fel az iskolát, nem az elsőre. És elvileg csak 1x lehet változtatni... Már semmilyen módon nem változatható meg ezután?
2015. jún. 10. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A sorrenden már nem tudsz változtatni. Viszont egy kicsit tudsz variálni azzal, hogy ha véglegesen eldöntöd, hogy az eredetileg harmadik szakra akarsz menni, és az eredetileg elsőre semmiképpen sem, akkor az elsőt kitörölheted. Viszont ha javasolhatom, akkor ezzel várj még, július 9-ig módosíthatod, de ha egyszer kitörölted, többször nem hozhatod vissza. Úgyhogy most szépen várd meg szerintem az érettségik eredményét, aztán ha már tudod a pontodat, akkor spekulálj, hogy hova szeretnél menni, és szerencsés esetben jó lesz valamelyik variáció. Akkor döntsd el, hogy kitörlöd-e vagy sem.

Az csak a rossz, ha a(z eredetileg) harmadikra szeretnél menni nagyon, de oda magas a ponthatár, és ezért nem biztos, hogy felvesznek, és az első lenne a B terv.

Ha nem ez a helyzet, és egyértelműen el tudod dönteni, hogy A vagy B, akkor sima ügy, illetve akkor is, ha inkább az első, de ha nem jön össze a pont, akkor jó az eredeti harmadik is, mert akkor csak így hagyod, és kész.

2015. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros lett, de remélem azért érted:D


Mindenesetre a lényeg, hogy tetszőleges alkalommal törölhetsz jelentkezési helyet (de nem veheted őket vissza). A keretes részben írja:

[link]

2015. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Tehát tegyük fel, van A B és C jelentkezés. Most megváltoztattam a sorrendet A, B, C-ről A, C, B-re. Csak akkor kerülhet a C az első helyre, ha kitörlöm az A-t. Jól értem? :) amúgy mindegyikre ugyanannyi a ponthatár, csak más az intézmény. :)
2015. jún. 10. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ha a C-t jobban szeretnéd, mint az A-t, akkor töröld ki az A-t. (De szerintem akkor is várj még, hátha meggondolod magad.) Ha ugyanannyi (csak ha előre meghatározott, egyébként lehet, hogy tavaly ugyanannyi volt, de most nem az lesz!) a ponthatár, akkor ha az egyikre felvesznek, a másikra is, és fordítva, tehát csak az dönt, melyik helyet szeretnéd jobban.
2015. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha tegyük fel, A és C és ugyanannyi a ponthatár és felvesznek az A-ra, akkor a C-re a jelentkezés automatikusan törlődik, nem? Mivel az első helyre felvettek akkor.
2015. jún. 10. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!