Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mindenki orvosira hajt?...

Miért mindenki orvosira hajt? Ha azt mondom, ápoló akarok lenni, le akarnak beszélni.

Figyelt kérdés

Ápoló szeretnék lenni (leginkább mentőn vagy sürgősségin). Szeretem az embereket, szeretek segíteni rajtuk, közeli kapcsolatba kerülni velük és szeretem az anatómiát is. De ahány személynek elmondom a tervem, a válasz szinte mindig azonos: "Akkor már megtoldod pár évvel, elvégzed az orvosit és orvos leszel. Azt jobban megbecsülik." Őszintén... anyagilag vonzónak hangzik. DE ahhoz, hogy valaki jó orvos legyen, nagy koponya kell legyen. Én úgy érzem, hogy inkább minthogy legyek egy gyenge orvos, jó és felkészült ápoló szeretnék lenni. Mégis miért néznének le ezért?

19/F



2015. jún. 11. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne foglalkozz másokkal, csinálj, amit szeretnél és ők is foglalkozzanak a saját dolgokkal. Ne azt nézd, hogy a masik mit mond, a te életed. Ha ezt szeretnéd és ezt fogod szívesen csinálni, akkor hajrá!! :)
2015. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki arra hajt. Én pl. kimondottan ápoló szeretnék lenni és kicsit sem érdekel ki mit szól. Én döntöm el, hogy hol akarok min. 40 évig dolgozni. Menjen az orvosnak, aki javasolja. Egyébként elég szomorú, hogy így beszélnek az ápolókról hazánkban. Ilyen ostoba mentalitással jóformán csak Magyarországon találkoztam. Nemrég olvastam egy amerikai fórumban, hogy 18 éves lány nem tudja mi legyen. Többen is az ápolót javasolták neki, mert megbecsült és tisztességesen fizetett munka. Ilyet országunkban soha nem fogsz hallani és ez sajnos minket minősít. Utána meg csodálkoznak, hogy miért olyan néhány ápoló, amilyen.

Nyugodtan legyél te is ápoló, ne foglalkozz másokkal. Ennyi erővel senki ne legyen semmi, mert itthon senkit nem fizetnek meg, kivéve a politikusokat.

Orvosihoz valóban kell valamennyi ész, de inkább szorgalom és kitartás. Hiába okos valaki, ha nem bírja végigtanulni a minimum 6 évet. Márpedig sokan emiatt adják fel a képzést időközben. Elképesztő mennyiséget kell rövid idő alatt megtanulni. Nem bemagolni, hanem megérteni ! Bár ápolói sem egy büfé szak, hiába hiszik sokan: anatómia, biokémia, biofizika, gyógyszertan, élettan, stb. Nekem mondjuk az anatómiával nincs nehéz dolgom. Jó a vizuális memóriám és könnyen tanulok nyelveket. Sokan buknak, csúsznak miatta, de nekem infó egyetemen voltak durvább, tanulhatatlanabb tárgyaim is.

2015. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos Romániában is ugyanaz a helyzet, amit kedves 2. leírtál ( erdélyi vagyok). Viszont hiszem azt (lehet naív vagyok), hogyha komolyan veszem a tanulást és a gyakorlatot, akkor jó ápolóként megbecsülnek és habár "csak" ápoló leszek, mégis különbséget tesz majd az én életem más emberek élete és halála között. Mivel nem csak az orvos, hanem egy ápoló is lehet értékes és fontos.
2015. jún. 11. 18:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ápoló is fontos, hiszen ő még többet io van a beteggel, mint az orvos. Sőt, sokszor az orvos távollétében még orvosi feladatot is meg kell csinálniuk, ha benne van a kompetenciában, ha nem. Gondolom a Marosvásárhelyi egyetemen tanulsz majd. Vagy ott nincs diplomás ápoló képzés? Nem mintha az okj nem lenne jó. Sőt, több helyen - pl. a mi városunkban és környékén - nem is keresnek diplomást, nehogy meg kelljen fizetni. Nem értem miért kell bárkit is lenézni, aki az eü-ben dolgozik és arra teszi fel az életét, hogy másoknak segítsen. Emiatt kénytelen leszek elhagyni a hazámat.
2015. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, nekem pont fordítva volt, mindenki az orvosiról akart lebeszélni, mert hogy az túl sokba kerül, nem fogom tudni elvégezni stb. és inkább ápolónőnek akartak küldeni.

Végén ilyen kompromisszumos megoldás lett: elvégeztem ápolói OKJ-t és mivel nem volt olyan szörnyen nehéz jelentkeztem orvosira (habár még ekkor is eléggé le akartak beszélni). De felvettek és habár tényleg csúsztam egy évet jövőre végzek :) De sok idő kellett mire belátták, hogy ha tényleg ezt akarom akkor hagyniuk kell.

Szóval az én tanácsom, hogy jelentkezz annak aminek Te szeretnél, túl sok mindent nem tudnak csinálni ellene és max. idővel beletörődnek.

A Te életed, ha úgy érzel nem lennél elég jó orvosnak ne menj. Nagyon nehéz az orvosi képzés és ha csak muszájból kezded el valószínű, hogy hamar ki is esnél vagy besokallnál és egy életre elvenné a kedved a felsőoktatástól.

Pénzügyileg tényleg jobb, de nyugaton eléggé megbecsült szakma az ápoló és azért jobban keresnek, mint erre fele. Ha esetleg szeretnél külföldre menni :D

2015. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj gyógytornásznak
2019. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!