Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Melyiket válasszam?...

SOS! Melyiket válasszam? Kereskedelem vagy marketingkommunkáció?

Figyelt kérdés

Már rendelkezem egy divat-és stílus tervező OKJ szakmával és szeretnék egyetemen tanulni még hozzá egy kereskedelem és marketing szakmát felsőfokú szakképzésben. De ugye ott már csak az egyiket lehet választani, tehát kereskedelem vagy marketingkommunikáció. Akkor melyiket javasolt választani? Amit később is tudok hasznosítani. A kereskedelmivel esetleg tudnék alapítani majd egy vállalkozást, marketingkommunikációval nem nagyon tudom pontosan mit lehetne kezdeni, de azt írtam be elsőnek az egyetemre és nem tudom megváltoztassam-e a sorrendet.

Igazából a tárgyak között nincs sok különbség, de nem mindegy, hogy mi van feltüntetve végén a bizonyítványban.



2015. jún. 12. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

Kedvenc kérdéseim!


"Már rendelkezem egy divat-és stílus tervező OKJ szakmával"


Na ezt értelmes volt elvégezni :D


"A kereskedelmivel esetleg tudnék alapítani majd egy vállalkozást"


Vállalkozás alapításához nem ilyen büfé diploma kell, hanem egy hó ötlet, egy kis dörzsöltség és sok sok pénz


"marketingkommunikációval nem nagyon tudom pontosan mit lehetne kezdeni"


Nem tudom, hogy mi de azért megjelöltem XD



Összegezve egyik szak se ér semmit, miért nem szeretnél valami normális szakon tanulni, pl. valamilyen jó mérnöki, informatikai, normális nyelvi, orvosi vagy más egészségügyi szakon, aminek értelme is van?

2015. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

Kedvenc válaszolóim!

Nekik ez a pár szakma értelmes csak, a többi semmit nem ér és hülyeség. Tehát az embereknek legalább több mint a fele hülye. Rendben, ülj le, egyes. Ha mindenki azon szakmák közül választani, amiket az első válaszoló értelmesnek titulált, akkor megnézném, hogy hogyan vásárolna, illetve egyáltalán mit. Minden munkát el kell végezni, azt is, amit te nem tartasz értelmesnek. Ez pedig egyáltalán nem büfészak, azt a bölcsészkaron keresd. Vállalkozás indításához pedig nem végzettség kell, hanem jó ötlet és belevalóság. Ettől függetlenül kermarkon van vállalati gazdaságtan és menedzsment is, ami azért nem jön rosszul egy vállalkozás indításához, már ha nem csak megalapítani szeretnéd és utána csődbe vinni. Persze mindezt csak a mérnöki vagy az orvosi szakokon tudod elsajátítani, hát nem logikus?! Hát hogyne.

Egyébként pedig arra menj, amelyiket magadénak érzel. Fogalmam sincs minek bejelölni olyat, amiről azt sem tudod mi az. A kereskedelem tág fogalom, utána még specializálódhatsz. A marketingkommunikáció is egy összetett ág, leginkább a reklámokkal, marketingstratégiával és PR-ral foglalkozik. Változatos, jó szakma, nem egy kvantumfizika, viszont ahhoz, hogy jó legyél benne nyitottnak és kreatívnak kell lenned. A diplomádban pedig Közgazdász megnevezés fog szerepelni, utána pedig az, hogy milyen szakon végezted. Tehát pl Közgazdász marketingkommunikáció szakon.

2015. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!