Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz hogy pszichologu...

Mi kell ahhoz hogy pszichologus legyek Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
En kulfoldi vagyok es teologian jarok(liceumban) es human osztalyban igy nem kell matekbol erettsegiznem de azt hallottam hogy Magyarorszagon nagyon fontos hogy legyen matekbol is erettsegim. Szoval igy kell abbol is viszgaznom vagy nem mert humanba jarok?

2015. jún. 14. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

De, hogyne kéne. Itt 5 tárgyból kötelező: matek, magyar, történelem, idegen nyelv, + egy választott.

Enélkül ne is próbálkozz. Pszichológiára ráadásul emelt szintű érettségi is kell.

Egyetemre kell természetesen jelentkezned, ahová hiányos érettségivel nem fogsz bekerülni.

2015. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
kell matekból is érettségizned
2015. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem kell matekból, pszichológiához nem kell a matek.

Felvi.hu oldalon nézelődj, ott megtalálod, hogy melyik egyetemeken tanulhatsz pszichológiát, és azt is, hogy milyen tantárgyakat kellenek a bejutáshoz.

2015. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: mert szerinted a statisztika mi? nyelvtan? KELL matekból!
2015. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(8) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"

ELTE-PPK pszichológia alapszak érettségi vizsgakövetelmények

2015. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ez a követelmény pszichológián még VAN MATEK. Ott fog megbukni aztán mehet a piibe.
2015. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az eltével meg őszintén a seggét törölheti ki.
2015. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Már miért bukna meg?
2015. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

No, hát én vagyok az, aki nem érettséiztem matekból, de van érettségi bizim, nekem ugyanis a fizika volt kötelező... és simán jelentkezhetnék pszichológia szakra, mert érettségi bizim van, és érettségiztem olyan tárgyból, ami felvételi követelmény...


kérdező, matek nélkül is jöhetsz, de egy emelt érettségi kell, nem tudom, az nálatok van-e.

2015. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát nem sok ész kell ahhoz, hogy rájöjj, hogyha valaki nem matekozik, akkor megbukik egy egyetemi szintű matekvizsgán.
2015. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!