Vissza vennének?

Figyelt kérdés
4 éve felvettek egyetemre, de nem voltam beiratkozni és másik sulit kezdtem el. Lehet valahogy kérni, hogy megint mehessek beiratkozni ugyan arra a szakra? A ponthatár is fentebb ment ,viszont télen nem adtam be a jelentkezést. Így milyen lehetőségeim vannak?

2015. jún. 15. 09:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmilyen lehetőséged nincs azon kívül, hogy jelentkezel a felvételi eljárás során, és ha felvesznek, akkor beiratkozol és elkezded, ha nem vesznek fel, akkor pedig jelentkezel legközelebb vagy kitalálsz valami mást. Ha a ponthatár várhatóan magasabb, és te esetleg nem éred el, akkor érdemes javítani valamelyik érettségiden, nyelvvizsgát szerezni stb. Arra is figyelj, hogy 4 év alatt változhattak a követelmények is, lehet, hogy kérnek emeltet oda, ahova eddig nem kértek. Felvételi eljárásban való részvétel nélkül nem vesznek fel megint és nem iratkozhatsz be.


Lesz augusztusban pótfelvételi, kizárólag fizetős verzióban, és nem is minden szakra hirdetnek helyeket, de ha neked nem gond az önköltséges képzés, akkor érdemes résen lenni, és ha van lehetőség az adott szakra jelentkezni, akkor tedd meg. Ezen kívül a következő lehetőség a keresztfélév, de az sem indul mindenhol, annak lényege, hogy az első félév nem szeptemberben indul, hanem februárban. Erre ősszel kell majd jelentkezni. Ha ott sem indul a szakod, vagy nem vesznek fel rá, akkor marad a következő évi "sima" felvételi eljárás, téli jelentkezéssel.

2015. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!