Figyelem, aki szolnokon szóbelizett emelt biológiából, mást is megszivattak?

Figyelt kérdés

2 feladatrész volt: x és y, az x-ről midnent elmondtam, az y-ról is tudtam dolgokat, mégis csak 25 pontot kaptam...

ilyenkor mi a teendő? legalább 30 pontra számítottam....legalább.



2015. jún. 16. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Neharagudj,de biztosan tudtál mindent emelt szintnek megfelelően,ha még te is 30 körüli pontot vártál legalább?Kicsit ellentétes kettő egymással.3-an ülnek a bizottságban akik pontoznak,3-an teljesen biztos hogy nem pontoztak le.
2015. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

mikor már bementem akkor is passzívak voltak.. de úgy kb midnenkivel. az X-re azt gondoltam, hogy max pontos lesz, mert mindent tudtam amire rákérdeztek

Y-nál meg nem teljesen, de ott is tudogattam, szóval ez ta 30-at úgy kell érteni ,hogy ha nagyon negatívak lettek volna

de 35-40 -re számoltam igazából... mert nemvagyok egy síkhülye, mindig éltanuló voltam

2015. jún. 16. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen tételt húztál?
2015. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
x:emberi kültakaró, és y: rh
2015. jún. 16. 10:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem alapvetően félreérted az érettségi jellegét. Először is azért van ott 3 diplomás szaktanár, mert nekik kell értékelniük a feleletedet, nem neked magadnak, mert ha mindenkinek annyi pontot adnának, amennyit ő magának képzel, akkor lehetne önkiszolgáló érettségit is rendezni, kihúzol egy tételt, elmondod a feleletedet valami gépnek, aztán beírod a pontszámodat.


Attól, hogy te úgy érzed, hogy mindent elmondtál, még nem biztos, hogy tényleg mindent elmondtál, csupa jót mondtál, megfelelően felépítve, megfelelő szakkifejezésekkel, mindent az érettségi értékelési szempontoknak (amikhez a bizottság köteles tartani magát) megfelelően. Nem róhatod fel nekik a passzivitást, ez nem kézilabda, itt a vizsgázónak kell aktívnak lennie, a bizottságnak nem dolga sem egész nap társalogni senkivel, sem minden egyes hibádra ott helyben rámutatni és részletesen elmondani a helyszínen a hiányosságaidat. Az értékelésüket a pontszámokkal fejezték k. Ez a szakmájuk, tudják, mit csinálnak. A világ már csak ilyen, hogy a vizsgáztatók értékelik a vizsgázók tudását, és nem fordítva.


Elég sokat tudok arról, hogy megy az érettségi és ezen belül az emelt, szerintem a legvalószínűbb ebben az esetben, hogy neked nagyobb az öntudatod, mint az önkritikád. Egyébként a megszívattak hosszú í, és a Szolnok nagy Sz.


Teendő nincsen, nemcsak azért, mert nem szívattak meg (az elmondottak alapján, persze nem voltam ott), hanem azért se, mert az értékelésen nem lehet módosítani, csak eljárási szabálytalanság esetén tehetsz észrevételt. Illetve a teendő legközelebb még jobban felkészülni.

2015. jún. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Gondold meg a másik oldalról is. Mi értelme lenne az egésznek, vagy mi okuk lenne ilyet tenni? A tanárok nem ismerik a vizsgázókat, nem függ a fizetésük a te eredményedtől. Miért rúgnák fel a szakmájuk szabályait azért, hogy megszívassanak egy idegen vizsgázót, amikor tökmindegy nekik, mennyit kapsz? Annak örülnek, ha hallanak egy valóban jó feleletet, amire sok pontot tudnak adni, mert a gyenge feleleteket kínlódás végighallgatni nekik. Ráadásul hárman értékelik egymástól függetlenül, külön pontozólapokon, és csak utána beszélik meg az eredményt, és egyeznek meg, hogy mennyi legyen a beírt pontszám. Ott ül három ember, akik más iskolákban dolgoznak, és gyakran a vizsga reggelén látják egymást először. Miért beszélnének össze így ellened? Semmi logika nincs benne.
2015. jún. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!