Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakos egyetemist...

Pszichológia szakos egyetemisták! Ti érettségiztetek biológiából?

Figyelt kérdés

Én jövőre fogok érettségizni, és elég érdekes helyzetben vagyok biosz szempontjából. Tudom, hogy nem kötelező a szakhoz, de mennyire lesz hátrány, ha nem érettségizem belőle? Elsősorban az ELTE vagy a Debreceni Egyetem diákjainak válaszára lennék kíváncsi, de természetesen a többiekét is szívesen várom. Előre is köszi. :)


17/L



2015. ápr. 10. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A pszichologia, ha jol tudom bolcseszettudomanyi szak, tehat nem hiszem, hogy gondod lesz belole. :)
2015. ápr. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én akit ismerek az bioszból érettségizik, ő a DE-re jelentkezik.

szerintem nem gáz, a lényeg hogy felvegyenek. utána ott lesz még a nyarad, meg szeptembertől tiszta lap.

én kémiás szakra megyek, nem kémiából érettségizem. több esélyem van más tantárggyal

2015. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első: eléggé el vagy tévedve!


Én nem bioszból érettségiztem, de NAGYON sok biológia, anatómia, neuroanatómia, élettan stb. van, bár lehet velük boldogulni érettségi nélkül is.

2015. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Bölcsészettudományi szak, viszont semmi köze nincs bölcsészethez, jóval inkább egészségügyi karhoz kéne tartoznia. Aki benne van kicsit, az látja :D
2015. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Én az ELTE-re járok, másodéves vagyok. Itt van biosz bőven, mivel az oktatás elméletorientált, nem csak az egyértelműen biosz alapú tárgyaknál (pl. anatómia, genetika, neurológia), hanem a pszichológiai tárgyaknál is erősen számon kérik a biológiai alapokat és vonatkozásokat. Ha nincsen alapvető problémád a biosszal (értsd: nem utálod, és azért ha tanulni kell, megy), akkor nem leszel nagy hátrányban. Persze érezhető a különbség, aki mondjuk emeltezett bioszból, kevesebb önerővel érti meg és tanulja meg a biológiás tárgyakat.

Én egyáltalán nem érettségiztem bioszból, és elég humán beállítottságú vagyok, de szorgalommal simán megtanulok mindent ezekre a tárgyakra is, így az elmúlt 3 félévemben semmi gondom nem volt velük.


Én azt ajánlom egyébként, hogy abból érettségizz, ami nagyon jól megy, és abból tegyél emeltet is, ami a legjobban megy. Nagyon magasak a ponthatárok minden évben, így a lehető legjobb érettségire kell törekedni.

2015. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3#

Az elso vagyok. Koszi, hogy kijavitottal nem tudtam, hogy ennyi bioszt tanulnak ott. :)

2015. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Egyébként egyáltalán nincs bajom a biosszal, szeretem is, csak sajnos nem tanítják túl magas szinten nálunk (abszolút csak az alapokat), pedig az ország egyik legjobb gimijébe járok, minden egoizmus nélkül. :\ Szorgalmam van, szóval mindenképp megtanulom, amire szükségem lesz, de én is úgy gondolom, hogy inkább arra érdemes törekednem, hogy minél több pontot szerezzek. :) Ezek szerint jól gondolom.
2015. ápr. 18. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!