Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vesznek fel államira,...

Nem vesznek fel államira, csak fizetősre. Ti mit tennétek a helyemben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy egy évet dolgoznék, és a közben megcsinálnék angol felsőfok mellé egy német középfokot. B lehetőség: elmegyek egy 2 éves OKJ szakképzésre és ennek az 50 pontját beszámíttatom. Véleményetek?

20L


2015. jún. 22. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nyelvvizsga.
2015. jún. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen nyelvvizsga + ha kell, csináld újra valamelyik érettségidet. 2 évet nem hiszem, hogy el akarsz pocsékolni...
2015. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Az OKJ-re csak akkor menj, ha hasznos, és tudsz vele mit kezdeni a plusz pontokon kívül is, ergo dolgozni fogsz benne, és neked való is. Hasznos tud lenni, de nem mindig van értelme. Nekem van ismerősöm, aki elvégzett valamit, és most egyetem mellett azzal a szakmával dolgozik. A nyelvvizsga viszont mindig jó ötlet, azzal nem tudsz sehogyan sem mellényúlni. Hasznos a munka világában, számodra is, ráadásul -bár nem írod, milyen szakról van szó-, elég sok szak esetében a kimeneti feltétel a mesterképzésnél már két nyelvvizsga.
2015. jún. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Az sem mindegy melyik szak. Egy mérnök, informatikus stb simán kifizeti majd a diálhitel törlesztését, egy bölcsész nem
2015. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgára szavazok én is.
2015. jún. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
OKJ csak akkor ad többletpontot, ha szakirányra mész... illetve felsőfokú vagy emelt szintű szakképesítés esetén.
2015. jún. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem a legjobb, ha elkezded ktg-n, egy évet kifizetsz, csinálsz egy nyelvvizsgát, jövőre vagy megpróbálsz átkerülni államira vagy beadod újra a jelentkezésed. Ha felvesznek államira, szépen beadod a kréelemt, kreditjeid elfogadják, folytatod másodéven...
2015. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok, és azt tervezem amit az utolsó is írt! Arra az egy évre meg fel tudok venni diákhitelt. Mellette vagy b terv az OKJ nálam is.
2015. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!