Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik felsőoktatási intézmény...

Melyik felsőoktatási intézményben tudnám kamatoztatni nyelvi tudásom? (Bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

Idén szereztem meg a középszintű angol érettségim és a középfokú komplex nyelvvizsgám, továbbá angol- magyar kéttannyelvű osztályban tanulok (történelmet angolul és angol célnyelvű civilizációt).

Jövő tanévben leszek végzős, szeretnék emelt angol érettségit tenni és megszerezni a felsőfokú nyelvvizsgám, azonban tovább is szeretnék tanulni, viszont nem tudom hol fejleszthetném tovább angoltudásom és egyéb készségeim.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, illetve tanácsokat, személyes tapasztalatokat is. Köszönöm!



2015. jún. 22. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Anglisztika, angol-X osztatlan tanárképzés, nemzetközi tanulmányok, nemzetközi gazdálkodás... ilyenek.
2015. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az anglisztika szakot néztem a Szegedi Tudományegyetem oldalán, nem lenne rossz, csak írják, hogy kell némi angol irodalmi jàrtasság/olvasottság, nekem az pedig sajnos nincs, ettől független érdekelhet.

Tanári pálya is érdekelne, viszont nem Magyarországon tervezem a jövőm (azt hiszem érthető miért).

2015. jún. 22. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Angol irodalmat olvastatnak veled ott eleget, nem baj, ha most még nincs ilyesfajta tudásod.
2015. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Kicsit viszont aggasztó a ponthatár, főleg hogy jövőre ismét emelik a ponthatárokat, így aki igazán szeretne továbbtanulni, annak sem feltétlen adatik ez meg, ígyhát, én is aggódom, hogy sok hasonló képességű társammal valami szakmával minimálbér közelében kötünk majd ki.

De félre a politikàval, nem szeretem.

2015. jún. 22. 23:02
 5/5 Blander válasza:
Éhen döglünk! Ennyi :D Nem kell okos ember csak rabszolga! :D
2015. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!