Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség egy felsőoktatá...

Mi a különbség egy felsőoktatási szakképzés és egy okj között?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A felsőoktatási szakképzés is okj. 55-tel kezdődő. Felsőoktatási intézményekben vagy azok kihelyezett intézményeiben (pl. szakközépiskola) lehet elvégezni. Én is ilyenre jártam és követelmény volt a középfokú szaknyelvvel bővített nyelvvizsga megszerzése + szakdolgozat írása. Sima okj-n ilyesmi nem kell. Ja és, ha egyetemen/főiskolán végzed az FSZ-t, akkor hallgatói jogviszonyod lesz, vagyis levonják a 4 félévet az államilag támogatott féléveid számából. Viszont, ha szakközépben végzed, akkor tanulói jogviszonyod lesz (mint nekem volt) és nem vonnak le egyetlen félévet sem az államilg támogatott keretből.
2015. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a felsőoktatási szakképzés nem tartozik az OKJ-be.

Amit az előző válaszoló írt, az a felsőfokú szakképzésekre vonatkozik, amik valóban OKJ 55-ös szakmák voltak, de ilyen képzést már nem hirdetnek.

2015. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nos még mindig nem tudom mi a különbség

mennyivel tekintik a munkáltatók többnek egy felsőoktatási szakképzés meglétét mint egy okj-ét?

2015. jún. 23. 21:50
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Akkor bocsi. Nem tudtam,hogy orbánék már ebbe is belekontárkodtak.
2015. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#1 én már úgy tudom csak egyetem/fősuli csinálhat felsőoktatási szakképzést
2015. jún. 23. 21:51
 6/14 A kérdező kommentje:
bele hát, meg tolják fel azokat a kib. szott ponthatárokat.
2015. jún. 23. 21:56
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Alapvető különbség, hogy a a fszk kreditrendszerben működik. Ha szakirányban mész utána tovább alapképzésre, akkor a fszk-ne megszerzett kredtjeid beszámíthatók, így jóval rövidebb lehet a képzési idő az alapképzésen.
2015. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
és munkáltatói szempontból ?
2015. jún. 23. 22:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos azt nem tudom megmondani, a felsőoktatási (és nem felsőfokú) szakképzés mint képzési forma elég új, a munkaerőpiac se igazán ismeri még.
2015. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

"meg tolják fel azokat a kib. szott ponthatárokat."


Már boccs, de aki egyetemet akar végezni annak nem jelenthet problémát 280 vagy jövőre már 300 pontot elérni. Akinek meg igen az nem való egyetemre.

Nem nagyképűségből írom, de 300 pont az 2db 75%-os középszintű érettségivel megvan...

2015. jún. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!