Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon ingyenes a...

Magyarországon ingyenes a Bölcsészeti egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Erdélyből vagyok és halottam valahonnan hogy Magyarországon felsőfokú nyelvképzések ingyemesek amiatt hogy kevés az Angol tanár Magyarországba.


Én nem hiszem, viszont nem árt ha mégis megkérdem.



2015. jún. 24. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy bölcsészeti egyetem. Magyarországon az egyetem alapjáraton ingyenes, ha eléred a megadott pontszámot és a követelményeknek megfelelsz. Ha nem felelsz meg, akkor meg fizetős.
2015. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Uniós tagokra ugyanazok vonatkoznak, mint a magyar állampolgárságú jelentkezőkre, tehát ha van meghirdetve államilag támogatottan angol szak a választott egyetemen, és megvan hozzá a pontszámod, akkor nem kell tandíjat fizetni. felvi.hu itt megtalálod az összes főiskola összes meghirdetett szakát, felvételi követelménnyel együtt
2015. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy ne legyél itt angoltanár, a CSAPBÓL IS angoltanárok folynak.
2015. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogyan számolják ki hány pontom van ha Romániában éretségiztem le?
2015. jún. 24. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu

itt nézz körül, minden le van írva

2015. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kétnyelvű bizonyítványt kaptál akkor egyszerűen beszkenneled, és elküldöd, ha csak román nyelvűt akkor lefordíttatod, és az eredetit és a fordítást is küldöd. Pontszámítás módját is megtalálod a felvin. Érettségi eredmények, tanulmányi átlag, sportteljesítmény, ilyesmiket szoktak beleszámolni.
2015. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked biztosan ingyenes. És ezt most nem rád nézve szántam sértésnek.

Angol tanár pedig túl sok van Magyarországon. Nem éri meg annak tanulni. Akkor már inkább német, mert sokan akarnak kimenni Ausztriába, Németországba. Megjegyzem, nem ok nélkül. Érdemes még távol-keleti (kínai, japán, koreai) vagy esetleg skandináv (norvég, svéd) nyelvszakra járni.

A magyar szakot sem ajánlom, ha esetleg gondolkodnál rajta. Egyik határontúli szobatársam is azt végezte, de semmire nem ment vele. Még mesterképzéssel is nehéz elhelyezkedni magyarral.

2015. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Ez kb 25 évvel ezelőtt volt igaz, a rendszerváltozáskor.

hallottam két l, a halottam valami egészen más, angoltanár kis betű egy szó, nem Mo-ba, hanem Mo-on; hogy előtt, ha előtt vessző.

2015. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
sajnos igen
2015. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!