Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE BTK-sok! Nem féltek...

ELTE BTK-sok! Nem féltek nyelvszakkal az elhelyezkedéstől?

Figyelt kérdés
Teljesen jóindulatból kérdezem. Nem tudom szakma nélkül érdemes-e egy ritka nyelvből nyelvtudást szereznem, avagy inkább tanuljak valami olyan szakon, ami mellett tanulhatok nyelvet.

2015. jún. 26. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Háromszázezredik angolt- vagy nyolcvanezredik németet végzett bölcsészre valóban kisebb a szükség, de egy ritka nyelvtudás aranyat ér (pl. keleti, közel-keleti, skandináv, szláv nyelvek).
2015. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de elrémiszt,hogy ha csak a nyelvekre építek (amikből jó vagyok, és szenvedélyem..), akkor később mit is csináljak. Első válasz mindig a fordító-tolmács, amiből persze nem kell annyi, és hát nem tudom ..biztos megélhetést nem igazán ad sajnos:-(
2015. jún. 26. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
nem! én minden bizonnyal szeptemberben kezdek az ELTE-n és ha félnék nyilván nem ezt a szakot jelöltem volna meg. mondjuk az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy csak ez érdekel igazán, ebben vagyok jó, szóval más nem nagyon jöhetett számításba. majd meglátjuk mi lesz, de most legalább 3 évig azt tanulom ami érdekel és számomra ez a legfontosabb! ha meg végképp nem tudok majd elhelyezkedni akkor kimegyek külföldre, vagy elvégzek még valamit, manapság amúgy is több lábon kell állni.
2015. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Nezz utana az ssc szektornak.
2015. jún. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly végeztem gimiben, ELTE oroszra jelentkeztem de az angol nyelvvizsgám bizije túl későn jött ki, nem lett elég pontom így évet kellett halasztanom. Ezalatt dolgoztam Svájcban, Németországban, letettem 2 felsőfokú nyelvvizsgát is és azt kell mondjam, életem eddigi leghasznosabb éve volt:) Ugyanis rájöttem, hogy teljesen felesleges azon aggódni, hogy el tudsz-e majd helyezkedni(meg igazából tök felesleges bármin is előre aggódni:D), mert így vagy úgy, de valami mindig lesz, az élet hozza majd, értelmetlen évekkel előre ezen görcsölni:) Csináld azt amit szeretsz és amiben jó vagy, ez a legtöbb amit most tehetsz a sikered érdekében. Amúgy ismerek tolmácsokat rokonok és ismerősök között, mindegyiknek biztos állása van és nagyon jól keresnek, akár itthon akár külföldön. Ennyi erővel bármire mondhatnánk, hogy nem ad biztos megélhetést. Pl nyitok egy éttermet, ott az esélye, hogy csődbe megy stb. Nem szabad így hozzáállni a dolgokhoz:D

19N

2015. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!