Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Én Bűnügyi helyszínelő...

Ha Én Bűnügyi helyszínelő szeretnék lenni akkor milyen iskolát kell elvégezzek? Hogyan zajlik ez az egész? Hova kell jelentkezzek? Feltétlen a rendőr szakközépiskolába kell leérettségizzek?

Figyelt kérdés
Válaszaitokat előre is köszönöm:)
2010. márc. 2. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Az biztos, hogy orvosira kell menned, és utána tudsz szakosodni. Azt hiszem az orvosi UTÁN kell majd elmenned a Bűnügyi Szakértői és Kutatóintézetbe!

A neten megtalálod a honlapjukat!

[link]


Üdv

2010. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Öcsém, ekkora egót csak az angoloknál láttam. az "én" mióta nagy betű??? Bocs de ez úgy irritál. Egyébként az angolban is, csak hát ott muszáj, mert akkor vagy paraszt, ha kisbetűvel írod, de a magyarban? Bocs, a témához nem tudok hozzászólni, de ezt nem bírtam megállni. Lehet lepontozni. Köszi előre is. Eddig 24%. Mehet lejjebb... Haccójjon
2010. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Én úgy tudom,hogy nem kell hozzá orvosi végzettség,hanem rendőrnek kell menni.

Én rendészeti szakközépiskolába készülök,és nemrég beszélgettem egy nyomozóval.Ő azt mondta nekem,hogy vannak a rendőrségen vizsgálók-gondolom ők foglalkoznak a helyszíneléssel.De hogy pontosan milyen utakat kell bejárnod ahhoz hogy helyszínelő lehess,azt nem tudom.Menj be nyugodtan egy rendőrkapitányságra,és ott kérdezz meg valakit hogy PONTOSAN mi kell ahhoz hogy helyszínelő lehess(Szerintem az a tuti ha nyomozótól kérdezed,gondolom ők tudnak a legtöbbet erről.)Hidd el,az a biztos,itt mindenki mondani fog mindenfélét.

Ha orvosira mész,az 6 év,ekkor "sima" orvosi diplomát kapsz.Utána lehet szakosodni.Szakosodhatsz igazságügyi orvostanra,ez még +5 év.Így igazságügyi orvosszakértő lehetsz.Az igazságügyi orvosszakértő vizsgálja a hullákat,miért-hogyan halt meg stb...Azt hiszem élő embert is vizsgálhat,pl sérülések,megerőszakolás stb...

Valamint van igazságügyi elmeorvosszakértő is,ő az elmeállapotot vizsgálja.

2010. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem kell rendőr szakközépben érettségizni,én is sima gimit végeztem és úgy jelentkezek a kétéves OKJ-s rendőrképzésre,a Szegedi Rendészeti Szakközépiskolába.Annyi előnyöd van ha rendészeti szakközépben érettségizel,hogy tanulsz belügyi rendészeti ismereteket,és ha ebből a tárgyból leérettségizel akkor az pluszpontot fog jelenteni az OKJ-s rendőrképzésre
2010. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

És a főiskolán van ez a bűnügyi szak az nem jó?Az tulajdon képpen mit takar?

2010. márc. 3. 18:19
 6/9 anonim válasza:
79%

Ha bűnügyi technikusra gondoltál:

Rendészeti szakközépiskolát kell végezned, ami érettségi után 2 év.

Ez után valahova menned kell dolgozni. Senki nem garantálja, hogy az a lakóhelyeden lesz, azt meg főleg nem, hogy helyszínelő lesz belőled.

Sőt! Elég nagy csókodnak kell lenni, hogy így legyen. Először járőrködj, hogy lásd mi az a helyszín, aztán nyaggasd a főnökeidet, hogy helyszínelő szeretnél lenni. Nem egyszerű, mert eléggé telített terület.

Nem csak technikusként, nyomozóként, vagy vizsgálóként is mehetsz helyszínelni, de ekkor nem a nyomrögzítés lesz a feladatod, hanem az egyéb feladatok. Helyszín leírása (rajzolása) tanúkutatás-meghallgatás, stb, stb.

Tiszthelyettesként, tehát a rendészeti suli elvégzése utá is lehet valaki nyomozó, vizsgáló, de ezen a területen sem az jellemző, hogy zöldfülűként ott kezdjen valaki.

2010. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat!
2010. márc. 6. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A bűnügyi szakról ezt írják:

[link]

2010. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Igaz régi a téma, de azért konkrétan válaszolok, mivel senki nem válaszolt rá értelmesen csak részben.


Először is nem csak a rendőrségen berkein belül vannak bűnügyi helyszínelők, hanem pl.: a NAV nyomozó szolgálatánál, esetleg a tűzoltóknál is vannak egyes beosztások a tűzvizsgálók körében.


Az igaz hogy a fenti fegyveres szerveknél kell hivatásos szolgálati jogviszonynak lennie azt megelőzően hogy helyszínelő (technikus) lehess. A legkevésbé találkozol horrorral a NAV-nál mivel ők nem élet ellenes cselekményeket nyomoznak, ezáltal kevésbé látnak ilyen helyszíneket.


Azonban minden fegyveres szerv helyszínelő képzéseit a rendőrség végzi Dunakeszin. Itt tök mindegy hogy honnan vagy NAV, rendőrség stb. neked is tudnod kell akár egy élet ellenes helyszínt is lehelyszínelned. Itt megtanítanak mindenre. De hozzáteszem mindenképp hivatásosnak kell lenned ahhoz hogy ezt a tanfolyamot elvégezd, mivel a szolgálati helyedről vezényelnek a képzésre.


A mocskos anyagiakról annyit, hogy kb. ez a szolgálati helyednek kb. 800 ezer és 1 millió forint körüli összegébe kerül, és ez teljesen mindegy hogy rendőr vagy vagy vámos esetleg tűzoltó. Tehát nem tucat szakma, mert sokba kerül (hogy az előző hozzászólót megcáfoljam). És semmi nem garantálja hogy a beosztást megkapod.


Lehetne még erről rizsázni órák hosszat, de ha helyszínelő lesz valaki az úgy is át fogja látni az egészet.

2016. márc. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!