Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elutasították a fogyatékossági...

Elutasították a fogyatékossági papíromat, amit többletpont miatt csatoltam, mi a teendő?

Figyelt kérdés
2013-ban már felvételiztem felvi.hu-n keresztül SZTE-re, de akkor elfogadták ugyanezt a dokumentumot, most újra felvételiztem, mert ott kellett hagynom az előző szakot műtétek sokasága miatt. Heti 3x4 alkalommal járok veseelégtelenség miatt dialízisre. Változott valami mostanában? Ahogy utánaolvastam cukorbetegség, ételallergia stb. miatt, ami szintén krónikus betegség nem adható többletpont, de ez egy súlyosabb állapot ezeknél...

2015. jún. 30. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket.
2015. jún. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fel fogom hívni őket, de azt hiszem eduline-on meg találtam a választ, öreg vagyok 25-öt töltöttem és 25. életévét még be nem töltött személynél fogadják el a fogyatékosságot igazoló papírt. Mondjuk én 23 évesen érettségiztem, pont a betegségem miatt, de ez nem hiszem, hogy meg fogja hatni őket. :S
2015. jún. 30. 00:50
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

nem a korod miatt, hanem mert nem fogyatékosságod van...

www.felvi.hu/felveteli/jelentkezes/felveteli_tajekoztato/FFT_2015A/3_pontszamitas/33_tobbletpontok/331_jogszabaly_szerint/3313_eselyegyenloseg?itemNo=3

2015. jún. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég patt helyzet, viszont, ha felvesznek nappalira azt hogy fogod elvégezni? A legtöbb tárgyból max 2-3 hiányzás lehet, gyakorlatokat meg még szigorúbban veszik. Kérhetsz egyéni tanrendet is, viszont tuti, hogy első körben a levelezőt fogják ajánlani.

Mellesleg 40 pont azért nem kevés.

2015. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Most nézem, egyszer már elkezdted az egyetemet és akkor már ellőtted ezt a lehetőséget. Lehet, hogy csak 1x veszik figyelembe.
2015. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Délután járok dialízisre 4-8-ig vagyok benn, tehát tudom majd úgy felvenni a tárgyakat, hogy ne legyen ebből probléma, tehát mindenképpen nappalin szeretném csinálni, mert még annak idején a TO-n ezt tanácsolták, ha van mód rá ne menjek levelezőre, csak hát 4 műtétem volt és ott kellett hagynom a sulit, úgy gondoltam akkor végleg.

Most újra próbálom, de lehet tényleg ellőttem a fogyatékossági lehetőségemet egyszer.

Amúgy 85%-os egészségkárosodásom van, a megmaradt egészségi állapotom 15%, elég nagy hátrányból indulok.

De úgy érzem még így sem lesz gond és bekerülök!

Köszönöm mindenki válaszát.

2015. jún. 30. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszoló leírta a korrekt és helyes választ, még linket is kaptatok, hol a hivatalos tájékoztatás róla.


Kérdező, nem vagy fogyatékkal élő, ennyi. Se látás, se hallás, se stb fogyatékosságod nincs, amire többletpont adható.


Külön ki van emelve a tájékoztatóban, hogy:


"Amennyiben a jelentkező nem fogyatékosságot, hanem kizárólag tartós vagy krónikus betegséget (pl. cukorbetegség, szénanátha, ételallergia, lisztérzékenység, epilepszia stb.) igazol, többletpont nem adható."


Az egészségkárosodásod mértéke ebben a helyzetben sajnos irreleváns. Attól, hogy a te betegséged súlyosabb a felsoroltaknál, még tartós betegség és nem fogyatékosság.

Kaptál jó választ, lepontoztátok, és azóta is itt agyaltok teljesen rossz irányban...

Nincs olyan, hogy ellőtted a lehetőséget, ahogy olyan sincs, hogy 25 év felett nem jár többletpont fogyatékosságért. Jár.

CSak a kulcsszó a fogyatékosság...

2015. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Csak akkor azt magyarázd meg, hogy miért fogadták el neki az első jelentkezésnél...
2015. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem azért mert azóta módosítottak a szabályokon. Korábban pl a cukorbetegségért is járt pont, mostmár nem.
2015. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, most, hogy utánajártam mélyebben a dolognak 2015. januárjával változott a törvény, nem tudok ellene mit tenni, sajnos nem néztem jobban utána. Mindenesetre köszönöm még egyszer a válaszokat.
2015. jún. 30. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!