Egyetem mellett munka?

Figyelt kérdés
Elsősorban a pszichológia szakosok véleménye érdekelne, de más is írhat :) Megnéztem neten órarendet és ez nekem ilyen reggeltől-estig elfoglaltságnak tűnik (nem vagyok egyetemista, most felvételiztem). Lehet mellette diákmunkát vállalni úgy, hogy még szabadidőm is legyen? Heti óraszám mennyi? Köszönöm a válaszokat elôre is! :)

2015. júl. 2. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Heti óraszám :DDDDDDDD Cuki vagy. A tanóráid rendjét te fogod összeállítani, és azt, hogy mi mikor van, te rendezed sorba magadnak. Majd tárgyfelvétel után mérlegeld a szabadidőt. :P
2015. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Első félévben átlag a Tanulmányi Osztály állítja össze az órarended utána te. Az igaz hogy te döntöd el mit veszel fel, de vannak törzstantárgyak amiket teljesíteni kell, és nem biztos hogy nagyon tudod variálni. (Előadások időpontja fix, gyak meg van hogy üt más gyakot.)

Az más középiskolához képest, ha egy tárgyból buksz azt nem veheted fel ami rá épül, viszont a többi tárggyal tudsz haladni. Hogyha nem buksz, és tanulni is akarsz, akkor elég nehéz melózni mellette, mivel átlag egy diákmunkánál minimum heti 20-24 órát elvárnak.

Egyetem válogatja, de előadásra nem kötelező bejárni (vagyis hivatalosan azt hiszem kötelező), persze érdemes.

2015. júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznap egy délelőtt/délután vagy szombatra vállalj melót, ha szeretnél, de max. heti 3 nap. Ennél többet semmikép se, mert a tanulás rovására megy (saját tapasztalat). Néha ki lehet fogni olyat ahol rugalmasan be lehet osztani és nem gáz ha pl. csak szombatonként mész, de sajnos a br.604/óránál esélytelen ezekkel többet keresni.
2015. júl. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
#2: jobb helyeken nem a TO veszi fel.
2015. júl. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

első félévben szerintem nagy segítség, ha összeállítják. amúgy szombat vasárnap dolgozz szerintem,

utána majd pár félév után rájössz, hogy mire kell bejárni stb és mennyi tanulás kell neked hozzá. szerintem csúszni nem érdemes 440ft/óráért..de többért se.csak akkor vállalj ha nem megy a suli romlására

2015. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3* képzeld még választható lehetőség sincs nálunk csak mintatanterv ,esetleg annyi h nem veszel fel minden tárgyat..
2015. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4*
2015. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! :)
2015. júl. 5. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!