Van 486 pontom egyetemi felvételihez, és abban a nagy dilemmában vagyok, hogy Miskolcit vagy a Corvinus Egyetemet írjam be elsőnek?!

Figyelt kérdés
Pénzügy számvitel szakra mennék, és mindkét egyetem mellett szól elég érv és ellenérv. Miskolc helyben lenne, Pesten koliban kellene laknom. Valaki valami jó tanács?

2015. júl. 3. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
A Corvinusnak nagyobb a presztízse, ez a későbbiekben állásinterjúkon fontos lehet.
2015. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha megütöd azt a színvonalat, hogy felvesznek egy jobb hírű egyetemre, akkor oda kell menni. Nem is árt kikerülni a szülői házból, különben is két óra alatt otthon vagy, ha honvágyad lenne.
2015. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Ezen nincs mit dilemmázni. Egyértelműen a BCE. A ME-ről azt sem tudtam, hogy indít ilyen képzést.
2015. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
a helyedben én a Corvinust írnám elsőnek
2015. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Ha szívesen élsz otthon és jók az otthoni körülményeid, akkor inkább a Miskolci Egyetemet válaszd, mert nyugalmasabb otthon felkészülni a vizsgákra, mint egy zajos-rumlis koliban szenvedni.

Pénzügy-számvitel területén BSc szinten nincs nagy jelentősége, hogy melyik egyetem végzed. MSc-t viszont lehetőleg másik egyetemen szerezz, mint ahol a BSc-t szerezted, mert jobb többféle egyetemre járni, többféle szemléletet megismerni.

Általában a közgazdaság-tudomány területén a BCE jobb egyetem, de ez a különbség nem az alapoknál mutatkozik meg (azt mindenhol jól meg tudják tanítani), hanem inkább MSc és PhD szinten.

2015. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Mindenképp a BCE!
2015. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ne legyél dilemmában, Corvinust rakd első helyre!


Vannak szakok (pl. orvos) ahol lényegében mindegy, hogy melyiken végzed el.

De vannak, ahol nagyon is számít, a gazdaságtudományi talán a leginkább ilyen.


És nem csak "az egyetem neve" miatt, hanem ténylegesen hatalmas különbség van az oktatás színvonala, sőt a tartalma tekintetében.


A Corvinus Magyarország legjobb gazdasági felsőoktatási intézménye, elég sok külföldi hallgató is tanul a BCE-n.


Ha nem a Corvinus, akkor még a BGF is jó. De utána hirtelen hatalmas szakadék jön.

A miskolci pedig hát tényleg eléggé az alja. És ezt nem bántásból írom.


Akinek van lehetősége bejutni a Corvinusra hatalmas hibát követ el, ha inkább máshova megy tanulni azonos szakot!


Remélem a BCE-t raktad első helyre, vagy ha még van idő módosítani, azt rakod!



Száz érvet fel lehetne sorolni. Az oktatói kar, a nemzetközi hírnév, a kapcsolatok amiket kialakíthatsz.


Továbbá a társaság sem mindegy és ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez alapján kell választani!

Az egész milliő teljesen más mint amilyen a Miskolci Egyetemen lehet.



A miskolci mellett milyen érvek szólnak? Az, hogy helyben van? Rengeteg diák tanul más városban, távol az otthontól. És nem mind tehetős, sőt!

Második évtől pedig bekerülhetsz valamelyik jó kollégiumban ami az egyetem mellett van kvázi.


Hidd el, 18 évesen (gondolom annyi vagy) olyan szempontok is szerepet kaphatnak, amin gondolkozni sem kellene és ami eszébe sem jut az embernek az bizony nagyon is fontos.



Fényévnyi különbségek vannak, hogy melyik hellyel milyen karriert futhatsz be, milyen közegben mozoghatsz és mellesleg milyen társaságba kerülhetsz.



A Corvinus elé bármit berakni hatalmas butaság, ha pénzügy-számvitelt akarsz tanulni! Főleg a miskolcit!

2015. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értékes tanácsokat, marad a Corvinus az első helyen:) Úgy vagyok vele, hogy inkább megpróbálom, mintsem bele se kezdjek, és ha netalántán nem tetszene, akkor átiratkozom a Miskolcira, bár kétlem, hogy erre sor kerülne. Egyébként 20 éves vagyok:)
2015. júl. 8. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!