Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Szegedi Tudományegyetem...

Pitya1414pitya kérdése:

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerész karáról kérdeznék pár dolgot (többi lent)?

Figyelt kérdés

1. Közel vannak egymáshoz az épületek, vagy egy helyen van az összes óra?

2. Milyen a közlekedés?

3. Menyire durva az első félév, gondolom hozzá kell szokni, de mégis, tudom ez nagyon relatív, de mennyire durvább, mint a gimnázium?

4. Meg úgy általában te mit gondolsz az ottani képzésről, milyenek a tanárok, meg milyen könyvekből tanultok (ha tudtok, akkor írhattok címeket is lehetőleg az első 2 félévből)?


Előre is köszönöm a válaszokat!

Egy (remélhetőleg) leendő gyógyszerész szakos hallgató. :)



2015. júl. 3. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bocsi a zavarásért, de én is oda jelentkeztem, és engem is érdekelnének a válaszok! :D


Néhány kérdésre én is tudok válaszolni.

A Semmelweis koli kb 5 percre van a főépülettől (sétatempóban).

A tömegközlekedés ingyenes, ha államilag finanszírozott képzésre vesznek fel. Nagyon gyakran járnak a tömegközlekedési eszközök.

Néhány gyógyszerészhallgató ismerősömtől azt hallottam, hogy a GYTK maga a pokol, mert olyan nehéz, és tele van kémiai számításokkal. De relatív, hogy kinek-mi a nehéz. Remélem azért, hogy nem lesz túlságosan nagy lépés a gimi után.

A tanárok állítólag rendesek, kollégaként kezelnek.

Könyvek terén nem tudok segíteni, viszont itt egy részletes mintatanterv [link] (a 22. oldaltól van a lényeg).

2015. júl. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1. Igen, közel, de van jó pár óra, ami a karon van.

2. Vegyes, néha jó, néha szidni fogod nagyon.

3. Inkább érdekes, mintsem durva, de ami késik, az nem múlik. Gimitől jóval meredekebb. (Megjegyzem, én nagyon gyenge gimibe jártam, tehát kicsit húzós volt, de belejöttem. Az anatómiával foglalkoztam a legtöbbet.)

4. Sok felesleges dolgot tanítanak meg, ami gondolom, több más szakra is igaz. A tanár téma elég vegyes, minden erőmmel azon voltam minden félév előtt, hogy kiderítsem, kik tartják a gyakorlatokat, mert ez a legmeghatározóbb, hogy kihez kerülsz. :(

KITARTÁS és soha ne add fel! - Ennyit ajánlok az egészhez, rettentő nehéz, de megéri, hidd el! Csak nagyon szeresd a szakmát! ;)

2015. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. évben általános kémia van, ott lehetett 3 féle Szűcs-Árpád könyvet megvenni (előadás anyaga, laborgyak és számítások) ez a tárgy nem nehéz, a laboron alapszintű gyakorlatokat sajátítotok el. A 2. félévben szervetlen kémia sem nehéz, ott csak elmélet van és tanulható. Kvalitatív analitika szintén könnyű, ionok reakciói, kimutatásai vannak. Kvantitatív analitikából csak előadás van, titrálásokról, amit majd a 2. év 1. félévében gyakorolni fogtok. Ott majd nagyon pontosan kell mérni!!

Biofizikából Maróti-Lackzkó féle biofizika könyv vagy jegyzet, csak a 2. félévben van gyakorlat, az elég nehéz

Biológiából (molekuláris biológia) nekünk Szabad János féle orvosi biosz könyv volt, de mindent nem vettünk

Anatómiából nem volt könyv, az órai előadás volt lefénymásolva.

De ha részletesebben érdekel, az első 3 félévről többet is tudok mondani ha írsz privátban hogy pontosan mit akarsz kérdezni :)

Meg vannak 1-2. éves eladó jegyzeteim is :)

2015. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Debrecenbe járok, bocsi, hogy ideírok, de arról tudok nyilatkozni, hogy nehéz, sztem a gyógyszerésze szak mindenhol nehéz :D az első félév is, de annál még nehezebb a második :D sokkal több tárgyunk van, mint az orvostanhallgatóknak és több gyakorlatunk is, itt Debrecenben az orvosisoknak sokkal lazább órarendjük volt, mi sokszor még este 8-kor is bent voltunk laboron. Kitartást és sok sikret :)
2015. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

(3. hozzászóló vagyok)

Hát persze a gyógyszerész szak mindenhol nehéz, de szerintem itt Szegeden az első év még annyira nem vészes, akkor még nincs olyan sok zh, a 2. év viszont már tényleg kemény. De szerintem az 1. év és az egyik fő szórótárgy a matek.

1,5 évet jártam a SZTE-GYTK-ra, de a matek sajnos nem ment nekem, nem tudtam harmadszorra sem levizsgázni, ezért onnan kiírtak a névsorból. Nem akarlak megijeszteni, de a matek elég nehéz, legalábbis nálunk az évfolyam kb. 30%-ának nem sikerült először. De ha megy a matek és jó a felfogásod (ami nekem sajnos nem jó) akkor nem lesz gond :)

Amúgy az első év ezt leszámítva nem nehéz, legalábbis nekem a többi tárgy meglett simán, bár volt, aki anatómiából és kémiából bukott, de ez már ritkább volt. 1. évben nincs sok zh, a 2. évtől keményednek a dolgok, ekkor már majdnem hetente van zh és 6 órás laborgyakorlatok, de ha szívesen csinálod, nem lesz gond :)

2015. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Első tippem, hogy tessék jönni gólyatáborba, ez legyen az elsődleges feladatod ;) A kérdéseidre már megkaptad a választ azért itt ott modanék ezt azt: első évben 3-4 épületben lesznek óráid és ezek közül csak az anat intézet van messzebb, de villivel gyorsan kijutsz. Hát nem könnyű, de az első év még nem vészes. sztem első félévben csak matekozni kell, a többi vizsgaidőszakban megtanulható, az első félév nyugodtan szólhat bulizásról, persze módjával, utána úgy sem lesz rá időd :/ Én pl imádom Szegedet és sehova máshova nem mentem volna gytk-ra. Arra azért lehet számítani, hogy sokszor igazságtalanok és oktalanul szivatnak, de igazából ennek is megvan a pszichológiája, hogy többet tanulj, megtörj, és alázatot tanulj, ha nincs hozzá erőd ott kell hagyni. De nem akarlak elijeszteni, sőt!!!! Sztem a hallgatók 95% azért igenis nagyon büszke h ide járhat, még ha sokszor nagyon nehéz is. Könyvek nem olyan húzósak mint orvosin, hála az égnek, egy pár medicinás könyv kell, pl élettan azok azért 10e körül mozognak, de a többsége jate kiados és 2-3eFt-ba fájnak. Jó lesz, majd meglátod ;) sok sikert! Egy másodéves szte-gytk-s hallgató
2015. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!