Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » GYTK-sok, ÁOK-sok, FOK-osok!...

GYTK-sok, ÁOK-sok, FOK-osok! Mennyibe kerül egy gólya egyetemkezdése? Mikre kell és érdemes költeni, illetve mik azok, amiken lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Pl melyik notebook a legcélszerűbb, szükség van-e emellett e-book-ra, tabletre, sok gigás pendrive-ra?


Jövő szeptemberben lesz aktuális az egyetemkezdés, és addig dolgozni akarok, hogy ne a szüleimtől kelljen pénzt kérni ezekre.



Elsősorban a Semmelweis-re járók véleménye érdekelne (hisz ez lenne hozzám a legközelebb, és Pesten jóval magasabbak az árak, mint vidéken), de természetesen nagyon örülnék az SZTE-re, PTE-re és DE-re járók véleményének is.


Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a (lehetőleg részletes) segítséget! :)



2014. szept. 22. 19:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nálunk nem nézték jó szemmel, ha előadáson technikai ketyerével jegyzetelt az ember, gyakorlatra meg be sem lehetett vinni, meg idő sem volt rá :)

Szóval, kell egy jó notebook "otthonra" vagy, számítógép stb. Ha ami van neked most, elég stabil, megbízható, akkor nem kell újat venni :), illetve kell egy 4-5 gigás pendrive, ha nyomtatni kell valamit.

Telefonod gondolom van :)


Szóval kb ennyi.

Amúgy ne vásárold túl magad felesleges elektronikai cuccokkal (ebook, tablet, akármi) gyűjtsd csak a pénzt, a könyvek, jegyzetek olyan 100 körül vannak egy évben + 30 körül a nyomtatás.


Honnan: PTE ( de amiket kérdezel, azokban nincs nagy különbség, könyv-könyv, nyomtatás,. nyomtatás mindenhol. Kaja, pia, lakás árban lehet nagy differencia, de a poén, hogy Pesten albi, koli tesómnak anno olcsóbb volt, mint nekem Pécsen:) )

2014. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

te is jövőre szeretnél ÁOK-os lenni?


(amúgy ahogy néztem anat. atlaszom meg könyvem nekem csak used lesz)

2014. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat :)

Kedves 2.: még nem döntöttem el, hogy a 3 közül melyik lesz a befutó :)

2014. szept. 22. 19:44
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem tuti ÁOK. Nem is lehetne más...
2014. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy érdemes egy jó tabletbe beruházni, amennyiben tudsz róla tanulni.

Én elég sok pénzt spóroltam azzal az évek alatt, hogy nem vettem meg tízezrekért egy adott könyvet, hanem lefotóztam a könyvtárit, beletettem egy pdf-be, és voilá, kész a könyv :)

Arról nem is beszélve, hogy nem kell hetente 500-1000 Ft-okat dobálnom a nyomdába nyomtatásért.

2014. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Hát, sok sikert nekünk! :D

Kedves utolsó: milyen tabletet ajánlanál?

2014. szept. 22. 20:12
 7/25 anonim ***** válasza:
elmondom neked, hogy Bp-n vásárolok, mert olcsóbb, mint Zeg :(
2014. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
tablet kiveri a szemedet, ebook olvasó az igazi csak abból meg emberi méretűt nem kapni csak ilyen maroknyi 6 colosat
2014. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudok tabletről tanulni, így megvettem a könyveket. A funkcionális anatómiám, Sobotta anatómiai atlaszom, Szövettanom, és az Orvosi embriológiám új, eredeti, pár kémia könyvet kölcsönbe kaptam, a többit nyomtattam, így kb. 90ből jöttem ki.

Semmelweis 1. éves ÁOK

2014. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem notebookra vn szükség, hanem egy gépre és internetelérésre. Hogy ez asztali gép, notebook vagy netbook, az már tök mindegy, egyéni ízlés kérdése.

Tablet nélkül tökéletesen meg vagyok, nem érzem szükségét.


A könyvek azok, amik baromi drágák, főleg az elején.

Én elsőben atlaszt (kb. 35 ezer volt akkor), Funkcionális anatómia könyvet (16 ezer körül) és Szövettant (14 ezer körül) vettem első évben eredetiben, újonnan. A többit csak fénymásoltan...

Plusz kellett köpeny (4000-4500 forint lehetett), szike és csipesz (kb. 1800).


Meg persze év közben elég sokat kellett nyomtatni.

2014. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!