Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldre Pultos-Mixer vagy...

Külföldre Pultos-Mixer vagy Barista a jobb döntés?

Figyelt kérdés
Informatikusként dolgoztam 3 évet itthon, egyszerüen kiégtem. Szépen lassan biztos karrierem lett volna, de nem ment. Ennyi. Soha többé nem szeretnék hasonló munkakörben dolgozni. Ami mindig is vonzott, az a bár, kavézó, akár szállodában, luxushajón stb.. Döntöttem és ezt akarom csinálni. Egyelőre angol felsőfok van meg, de talán az orosz nyelv érdekelne még. Nem milliomos szeretnék lenni 3 hónapon belül, hanem azt csinalni amit szeretek, de annyiert amiből meg is lehet élni. Dolgoztam pincérként, bárban szállodában is. Tapasztalatok, vélemények? köszi előre is
2015. júl. 4. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon is meg tudlak érteni. Én már dolgozni sem voltam hajlandó informatikában, kiiratkoztam az egyetemről.


Volt osztálytársaim közül páran luxushajón, külföldi szállodában dolgoznak. Ők idegenforgalmi szakmenedzser végzettséget szereztek. Angolul beszélnek, a luxus szállodás csaj pedig spanyolul is.


Külföldön, főleg Ausztriában, nagyon keresik a pincéreket, szakácsokat. Gondolom mixer is kell nekik, mivel sétahajózás van. Én láttam rajta bárt is. De ide lehet a németet is kérnék. Szerintem UK-ban próbálj szerencsét első nekifutásnak.

2015. júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem barista papírom van, egyértelműen a mixert ajánlom. Több elsajátítani való van mixerként. Ezekre egy tanfolyam során nyílik lehetőséged, hogy megtanuld. Baristaként az egyetlen kényes, gyakorlást igénylő terület a latte art, azon kívül a többit begyakorlod terepen. Koktélokkal szemben azért magasabb az elvárás.
2015. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akármennyire is próbáltam a józan eszre hallgatni.. Muszaj volt váltanom. Nem mindenki való informatikusnak. Köszönöm a válaszokat, valószínűleg mind a két típusú képzést megcsinálom idővel..de a mixer valóban érdekesebb. Esetleg arról hogy hol érdemes megcsinálni? Melyik suliban?
2015. júl. 5. 12:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Barista:


pro: könnyű megtanulni, nincs éjszakázás, nem kell s*ggrészeg vendégekkel veszekedni.


con: korán kelés, forró cuccal megégeted a kezedet, gyorsnak kell lenni mert nagyon gyorsan "lejár a kávé szavatossága" az elkészítés után.


Persze ez is sok mindenen múlik, pl. az ilyen multis láncokban általában nagyobb hajtás és ezzel megegyező mértékű disznóól is van. A kis magán helyek ezzel szemben viszonylag tiszták, tisztességes munkát tudsz végezni mert nem nőnek a fejedre a rendelések.

Ezen kívül nincs az mint a nagy láncoknál, hogy két hetente bevezetnek húsz újfajta italt, és lövésed sincs hogy melyikbe mit kéne tenni.



Bár:


pro: nem kell korán kelni, bulisabb atmoszféra, vadabb hajad tetkóid lehetnek, sanszosabb hogy nem öltöztetnek bohócnak


con: Éjszakázás (3-4 óra előtt ágyba nem kerülsz), törött üvegek (úgyis lesz ha profi vagy), részeg vendég, kiskorúak igazoltatása (nagyon észnél kell lenni), többnyire hangos zene és zaj, és péntek-szombaton bulizni tuti nem jutsz el.


Ha bagoly vagy és közel laksz, van bringád vagy kocsid, akkor jó lehet. Viszont ha nem, akkor mint a torkos borz.

2015. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!