Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kedves Szegedi ETSZK-s diákok,...

Kedves Szegedi ETSZK-s diákok, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha minden igaz idén szeptemberben kezdem az egyetemet,és itt van pár kérdésem amire szeretnék választ kapni,olyantól aki tényleg bele lát az adott helyzetbe!

(gyógytornára mennék,vagy ápolóra)

1. Mennyire lehet megoldani azt hogy bejárjak? Másfél órára lakok Szegedtől,de az utazással nincs problémám,sokat utazok/utaztam a mai napig. Vannak bejárósok? Nem fognak ezért lenézni ha bejárok?

2. Készen kapjuk az órarendet vagy mi állítjuk össze? Hallottam olyat hogy meglehet oldani hogy összesűrítjük 3-4 napba az órákat. (Talán karoktól függ? Nem tudom)

3. Ha nem vagyok egy nagy partyarc,nem fogok kilógni a tömegből? Szeretek barátkozni,és megbecsülöm a körülöttem lévő embereket, de távol áll tőlem a bulizós világ. És Szeged egy nagy,nyüzsgő város. Nem lesz ebből valamilyen hátrányom?



2015. júl. 9. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is Szegedre készülök egyetemre, és kb. 2 hónapja csak ezeket a kérdéseket böngészem!

1. Hol laksz pontosan helyileg, milyen sűrűn járnak a buszok? Az a helyzet, hogy én 5 évig napi 1-1 órát utaztam suliba délelőtt és délután is, belefáradtam, felesleges időpocsékolás, én a helyedben nem akarnék bejárni, nagyon-nagyon fárasztó suli mellett!

2. Erről sajnos nem tudok véleményt alkotni, hallottam már ilyet is, olyat is..

3. Miért lógnál már ki a tömegből? Nem lehet mindenki partyface, biztosan te is megtalálod majd a barátaidat egy ekkora városban.. :) Hátrányod? Max annyi, hogy te nem fogsz annyi embert ismerni, mint mondjuk egy igazi partyarc.., szerintem semmi más hátrányod nem lesz belőle! :)


20/F, Egy (remélhetőleg) leendő szegedi egyetemista.

2015. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan nem ETSZK-s vagyok, de hátha tudok valamit segíteni.

1. Az első hozzászólóval értek egyet. A 1,5 óra út szerintem sok. Nekem van ETSZk-s ismerősöm aki bejárós, de ő kb. 25-30 km-re lakik Szegedtől. Ha van lehetőséged menj koliba vagy albérletbe szerintem teljesen jó mindegyik koli. Emellett nem biztos hogy folyamatosan vannak órák így várhatsz akár 2-3 órát is míg lesz a következő, de ez idő alatt vissza is mehetsz a koliba/albiba (ez egy nagy előnye). Senki nem fog lenézni, hogy bejárós vagy max. csak annyi hogyha megy a busz/vonat akkor muszáj menned.

2. Úgy tudom az ETSZK-sok készen kapják az órarendet, de ez nem biztos, de szerintem nekik is csak csütörtökig van órájuk. Én BTK-n meg tudom csinálni hogy 4 napba sűrítem össze. De igen kartól/szaktól függ hogy hol kapják készen és hol kell összeállítani.

3. Nagyon sokan nem partyarcok. Ezért nem fogsz kilógni a sorból, nagyon könnyen lehet ismerkedni főleg elsősként. Bulizni sem kötelező járni, de azért néha jól esik kimozdulni. Én már csak tudom, pedig én se vagyok az a nagy bulizós :)

2015. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az ETSZK-n az órarendet készen kapjuk, te veszed fel az óráidat de megvan szabva hogy hova veszed fel.. mert sok gyakorlati óra van és olyankor kb 10fős csoportokba vagyunk osztva..ha nem lenne kiosztva az órarend nagyon kusza lenne a felvétele emiatt..persze a szabadon választható tantárgyadat oda veszed fel ahova neked jó..

Az hogy megoldható-e hogy bejárj, az csak tőled függ.. nekem sok csoporttársam van aki bejárós, meglehet oldani.. lenézni senki nem fog érte (miért néznének le????)..és az sem kötelező hogy bulizni menj, semmiról nem maradsz le, hidd el megtalálod a saját körödet.

Ügyesen!

:)

egy etszk-s

2015. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kösz -
2019. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Végül

fölvettek ?

2019. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!