Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi nappali szakon lehet...

Egyetemi nappali szakon lehet szülői támogatás nélkül elvégezni, ha igen miből, hogyan, tapasztalat esetleg valakinek?

Figyelt kérdés
Szeretnék nappali állami finanszírozott egyetemi szakon tanulni, de nincs szülői támogatásom, hogyan tudnám fizetni az albérletet? Jelenleg csak levelezőin tudnék tanulni, csak Magyarországon alig vannak szakok levelezőin.

2015. júl. 10. 16:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos elírtam a kérdés elejét. Azt akartam, hogy egyetemi nappali szakot lehet-e szülői támogatás nélkül...
2015. júl. 10. 16:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Elmész dolgozni. Nem nagy tudás kell ehhez. Tanulj jól, és akkor kapsz ösztöndíjat. Legelső félévedben igényelhetsz alaptámogatást, amit csak 1x kapsz meg, amikor legelőször elkezded az egyetemet, de ez is hasznos.
2015. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen egyetemen. Az orvosin vagy másik erős egyetemen nem tudsz mellette dolgozni. Vagy tanulsz vagy dolgozol. A jó tanulás sem sokat jelent, mert nem kapsz annyi ösztöndíjat, vagy ha szociálisan rászorult vagy, hogy abból fenn tudj tartani egy albérletet és magadat is.

Két közeli rokonom is van, aki egyetemre jár, ez a tapasztalat.

2015. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen el lehet.

1. Először is nem albérlet, hanem kollégium. Kb 5-6x olcsóbban kijöhetsz belőle, bár ez suli meg koli függő.

2. Jól tanulsz: ösztöndíj. Ha tényleg magadat kell eltartanod, akkor öneltartó vagy hivatalosan és szociális ösztöndíjat ha erre nem adnak akkor semmire sem. Végül pedig diákmunka, később gyakornokoskodás a szakmádban. Nekem tavaly simán volt önerőből (tanulmányi ösztöndíj + diákmelós fizetés) havi 80 körüli bevételem. Ha az ember koliban lakik, akkor ebből bőven kijön és még marad is.

2015. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Elsőnek is tudd,hogy nem lesz lehetőséged egyetem mellett dolgozni ,mert annyi tanulni valód lesz,hogy be fogsz dögleni.....


Albérlet szép álom ,de eléggé drága, én is a akoleszt választanám.


Emellett sokan ellenzik, de mégis sokan csinálják... ez pedig a diákhitel.!!!!!!!!! Én is elleneztem és ezért nem jelentkeztem nappalira, csak levelezőire.... most 2. év után tudom,hogy kb mindeggyik nappalis diák diákhitelel tanúl.... és úgy ahogy én sem, ők sem kapnak otthonról támogatást.


Én azt mondom,hogy nézd befekteteésnek az egészet, hiszen egy diplomád lesz és abból jó fizetésed, amiból a fizetésed 5-6%-át fogják vonni.... tehát próbáld meg ,mert jobb most egyetemen tanulni nappalin, mint dolgozni éhhbérért

2015. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" Elsőnek is tudd,hogy nem lesz lehetőséged egyetem mellett dolgozni ,mert annyi tanulni valód lesz,hogy be fogsz dögleni..... "


Pedig bőven van. Elhiszem, hogy orvosi mellett nem lehet, de egy átlag gazdasági, IT vagy mérnökképzés mellett van. Szinte az összes ismerősöm dolgozik egyetem mellett.



"Emellett sokan ellenzik, de mégis sokan csinálják... ez pedig a diákhitel.!!!!!! Én is elleneztem és ezért nem jelentkeztem nappalira, csak levelezőire.... most 2. év után tudom,hogy kb mindeggyik nappalis diák diákhitelel tanúl...."


Diákhitelest viszont konkrétan kettőt ismerek. De amúgy ha nem hívod le az egészet, akkor ez is simán vállalható, pár százezres hitel, ilyen kedvező kamatozással és fizetési feltételekkel nem a világ vége.

2015. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!