Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi pontszámítás?

Érettségi pontszámítás?

Figyelt kérdés
A tanulmányi eredményeim jók+ehhez jönnek még az érettségi pontok. Összesen 100 pont a többletpont. Ilyenkor beleszámolják emeltenként a +50-50 pontot vagy csak duplázáskor? :) Megéri a nyelvvizsga, vagy az már így túl van 100 ponton? :)

2015. júl. 11. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgát már nem számolják bele.
2015. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. júl. 11. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kétféle pontszámítás szerint is beleszámolják a többletpontokat,persze nem lehet több 100-nál.


1.

-11. és 12. év végi tanulmány :magyar, történelem, matematika, egy nyelv és egy legalább 2 évig tanult természettudományos tárgy (földrajz, kémia, fizika, biológia általában) Maximum 100

- az érettségi tantárgyaid százalékos átlaga

(Több tárgy esetén nem tudom,hogy csak a kötelezőket és a választott tárgyakból a legjobbat, vagy az összeset beszámítják) Maximum 100

- az egyetem által kért 2 tárgy külön (százalékos)beszámítása (Maximum 100-100)

- többletpontok (maximum 100)



2. Az egyetem által kért 2 tárgy beszámítása duplázással és a többletpontok.


Ennyi, tehát mindig beszámítják a többletpontokat, amyg nem több,mint 100. :)

2015. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. júl. 11. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!