Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Egyetem és Főiskola között...

Az Egyetem és Főiskola között milyen különbségek vannak? Az Egyetemre az okosak járnak a Főiskolára meg kevésbé okosak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
A főiskolai képzés kevesebb ideig tart. De bármelyiket is választod, azt tudnod kell, hogy az egyetem és a főiskola szavakat egyaránt kisbetűvel kell írni, ha nem konkrét intézmény nevében szerepelnek. A kérdésedben is kisbetűvel kellett volna írni. Amennyiben nem szándékozol érettségizni, akkor elnézésedet kérem a megjegyzésért.
2015. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
#1 Te meg félrevezeted a kérdezőt. Mivel mára már nincs különbség a kettő között.
2015. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Színvonalbeli különbség van főleg. Ha a legjobb helyen akarsz tanulni egy szakot akkor az kb. minden esetben egy egyetem lesz, szaktól függetlenül.

A BGF az ami labdába rúghat ilyen téren.

2015. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
A bolognai rendszer miatt (eltekintve néhány kivételtől) már nincsen főiskolai és egyetemi képzés. Helyette van BSC (alapképzés) és MSC (mesterképzés) képzés. BSC fősulin és egyetemen is van. MSC nem mindenhol van (van olyan fősuli ahol létezik MSC).
2015. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
én is meg egyik osztálytársam is kitűnőek voltunk, ő főiskolára, én viszont egyetemre jelentkeztem. tehát nem helyes az a megállapításod, hogy a főiskolára nem jelentkeznek okosok.
2015. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, jelenleg inkább az intézmények kínálatában, és kiterjedtségében mutatkozik a fő különbség.


Egyetem: Több, szélesebb spektrumot lefedő karok, többféle képzés, MSc, Doktori képzések is.


Főiskola: Jellemzően kevesebb kar, kevésbé széles spektrumon mozgó képzések, elsősorban csak BSc képzések, Msc szórványosabban fordul elő.


De mint írták, a bolognai rendszer óta nincsenek papíron különbségek a kettő között, az itt leírtak is inkább azért vannak így, mert a régi rendszer után "így maradt"

2015. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem és a főiskola közötti különbséget illetően van még egy fontos szempont: a Magyar Akkreditációs Bizottság (MAB) döntése. Tehát ahhoz, hogy egy intézmény egyetem vagy főiskola legyen, MAB akkreditáció dönti el. Ennek feltételei:


Egyetemként az a felsőoktatási intézmény akkreditálható, amelyik:

o legalább két képzési területen jogosult mesterképzésre, valamint legalább két tudományterületen doktori képzésre és doktori fokozat odaítélésére;

o munkaviszony, illetve közalkalmazotti jogviszony keretében foglalkoztatott oktatóinak, kutatóinak legalább ötven százaléka tudományos fokozattal rendelkezik;

o legalább három egyetemi karral rendelkezik;

o tudományos diákköröket működtet;

o az általa indított szakok egy részén képzéseit képes idegen nyelven folytatni.


Főiskolaként a felsőoktatási intézmény akkreditálható, ha

o a teljes munkaidőben foglalkoztatott oktatóinak létszáma eléri a 35 főt

o munkaviszony, illetve közalkalmazotti jogviszony keretében foglalkoztatott oktatóinak, kutatóinak legalább egyharmada tudományos fokozattal rendelkezik.


Természetesen van főiskola, ahol működtetnek doktori iskolát, így megközelítheti az egyetemmel szemben támasztott feltételeket, de ha nincs három kar, vagy az oktatók 50%-a nem rendelkezik doktori fokozattal, akkor nem minősítik egyetemnek.

2015. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző tökéletes választ adott az akkreditációra vonatkozólag.

tegnap 19:02 >> igen, nagyjából, de azért a BGF tényleg jó pár egyemet megelőz közgazdászképzés terén. Sőt... nagyon sőt...

2015. júl. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. júl. 20. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!