Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az Óbudai Egyetem? Van...

Milyen az Óbudai Egyetem? Van aki ipari termék-és formatervező mérnökin van ott?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is köszönöm a válaszokat! :)


Arra lennék kíváncsi,hogy mi a véleményetek az Óbudai Egyetemről,azon belül is az ipari termék-és formatervező mérnöki szakról. Van aki oda járt vagy jár? Milyenek a tanárok, az emberek, az órák érthetőek? Érdemes ide jelentkezni meg egyáltalán erre a szakra?


Ui.: Az is írhat aki ebben a szakmában foglalatoskodik,de nem az OE-n! :)



2015. júl. 18. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az ismerőseimnek nem nagyon tetszett az ipari termék- és formatervező szak, a BME-re jártak, ott a tanárok kifejezetten azt mondták, hogy ez a diploma semmire nem jó.

Az Óbudai egyetemről csak annyit tudok, hogy az informatikus képzésük nagyon gyakorlat orientált, de csak valami 30 akárhány százaléka végzi el az embereknek.

2015. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából csak ez az a szakma ami talán közel áll hozzám. Hallottam róla már jót is rosszat is, ezért nem tudom, hogy mi legyen. Jövőre pedig valamit megkéne pályázni. :D Esetleg le tudnád írni, hogy miért nem tetszett az ismerőseidnek a szakma? Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2015. júl. 24. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem ér semmit? Amit magad körül látsz, a legkisebb csavarig mind tervezők tervezték, azokra mindig szükség lesz. Az egy másik dolog, hogy itthon tényleg sok diplomát nem becsülnek meg, de ettől a diploma értéke és a tudás amit kapsz nem lesz értéktelen. Maximum a magyar munkapiac szemszögéből, de abból kár akármit is vizsgálni, mert akkor mindenki mehetne gyári munkásnak. Tehát abszolút hülyeség az ilyen szemlélet amit sokan tanúsítanak egyes szakokkal szemben.


Arról nem is beszélve, hogy elég erős közösség alkotja. Ugye elakarták törülni, ezt a szakot, de nem tették, mert több egyetem hallgatói, tanárai is összefogtak és kiálltak a szak mellett.


Kérdező te pedig inkább vedd fel bátran a kapcsolatot ott tanuló diákokkal, mégis is csak jövődről van szó továbbtanulással kapcsolatban. A legtöbb egyetem/főiskola szakának vannak facebook csoportja, kérdezz bátran, biztos vagyok benne, hogy szívesen segítenek. Itt a gyakorikerdeseken még az életkedvedet is elveszted sokszor annyi pesszimista és lehúzó kommentet kapsz.

2015. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!