Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME ipari termék- és formaterv...

BME ipari termék- és formatervező mérnöki végzettséget utólag lehet gépészmérnökivel kiegészíteni?

Figyelt kérdés
Sajnálom ha elsőre kissé értelmetlennek hangzik a kérdés de most állok a pályaválasztás előtt tanácstalanul. Nagyon érdekelne az ipari termék- és formatervező szak de sokan írták hogy nem lehet vele jól elhelyezkedni. De többen azt is írták hogy hasonló elméletet tanulnak mint a gépészmérnökök csak kevesebbet és ezért jutott eszembe hogy nem lehetséges-e valahogy az ott megszerzett tudásra ráépíteni még plusz elméleti tudást?

2013. dec. 5. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

az lehetséges hogy elvégzed a formatervezőt, aztán meg a gépészt. semmi akadálya nincs.

de szerintem fordítva több értelme van. elvégzed a gépészt és utána a formatervezőt (akkor a gépészethez kötődő tárgyakat már nem kell újra hallgatnod, ellenkező esetben ez nem teljesen van így)

2013. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Sziasztok engem is érdekelne hogy ez hogyan működik. Pontosan mennyi ideig tart ha én formatervezőből átakarom magamat képezni gépészmérnökké? Igazság szerint nem tudom hogy nekem való-e a gépész de ha elvégzem a formatervezőt akkor úgy gondolom van még időm eldönteni de nyilván az is számít hogy hány évig tart átképezni magam mert ha túl sok akkor nem biztos hogy megéri így.
2013. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

első vagyok:

igazából nem tudom mit értetek az alatt, hogy "átképzem magam".

Azért írtam, hogy olyan lehet, hogy elvégzed a formatervezőt, aztán meg elvégzed a gépészmérnökit is. Így a gépészt kb. a nulláról kell kezdened. Mert olyan van az egyetemeken, hogy ha egy tárgyat megcsináltál már régebben, akkor azt nem kell újra megcsinálni, ha egyezik a tárgy 70-80%-ban (persze e mellett még van pár kritérium). De formatervezőként kb a matek1 és egy-két nagyon alaptárgyon kívül semmit nem fogsz tudni elfogadtatni. Formatervező ugyanúgy tanul anyagtant, mechanikát, műszaki rajzot (talán még áramlástant is), de éppen csak annyit, hogy valami rálátása legyen a dolgokra. Szóval ezeket a gépészek sokkal keményebben tanulják. Így gyakorlatilag teljesen a nulláról kell kezdened és 3,5 évig fog tartani.

Viszont fordított esetben, ha először gépészt végzed el, akkor legalább 1-2 félévet fogsz spórolni, mert pl. a fent felsorolt tárgyakat simán elfogadtathatod.

2013. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt is lehet elvileg, hogy csináljátok a terméktervező alapszakot, közben megcsináltok néhány gépész tárgyat (vannak előírt különbözeti tárgyak) is és 3,5 év után gépész MSC-re mentek.

[link]


De szerintem érdemesebb gépész alapszakra jelentkezni és azt kiegészíteni a formatervezési ismeretekkel.

A kreditrendszerben bármilyen tárgyat fel lehet venni szabadon választható tárgyként.

2013. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!