Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kertészmérnöknek szeretnék...

Kertészmérnöknek szeretnék tanulni, melyik iskolát válasszam?

Figyelt kérdés
A Budapesti Corvinus Egyetemet , vagy a Gödöllői Szent István Egyetemet, vagy a Gyöngyösi Károly Róbert Főiskolát ?

2015. júl. 20. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az első kettőn gondolkoznék csak, a Károly Róbert csak végső esetben. Amúgy nincs nagy rálátásom,de szerintem nem lehet különbség az oktatásban,de ha mindenképpen kell egy sorrend,akkor pont ahogy leírtad: corvinus,szie
2015. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek közül csak a SZIE.
2015. júl. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a Corvinuson tanulok levelező képzésen, jelenleg a második éven vagyok túl és az oktatás színvonalával többnyire elégedett vagyok. A Növényvédelmi állattan pl kimondottan jól tanított tárgy, az oktató is elismert a szakmában és jól is tanít. Ennek a tárgynak a folytatása a Kórtan, és ezek szerintem fontos tárgyak. Hozzá kell tenni, hogy nem is könnyű ezeket teljesíteni, de alapvetően csak idő és energia kérdése.


A SZIE-n nem tanultam, de van két csoporttáram is, akik onnan jöttek át, mert nem tetszett nekik az irány, amerre haladtak. A SZIE inkább agrár egyetem, ott nagyobb hangsúly van a szántóföldi kultúrákon, és azokban is erősek. Egyik csoporttársam fia szintén ott kezdett el tanulni, de szeretne átjönni a Corvinusra, mert őt is inkább a kertészet érdekli.


Sokszor hallom, hogy a SZIE-n több a szakmában elismert oktató. Ez lehet, nem jártam utána. Azt tudom, hogy nálunk is folynak kutatások és az oktatók egy része is részt vesz konferenciákon és kutatásokban. De azt meg kell említeni, hogy attól függetlenül, hogy valaki nagyon elismert a szakmában és sok kutatásban vesz részt, nem biztos, hogy jó tanár. Nekem is van olyan tanárom, aki hihetetlenül sokat tud, de rettenetesen tanít. Ilyen van mindenhol.


A szakirányok közül a szőlészeti szakirány inkább annak jó, akinek a családban van is szőlőse, viszont pl a Zöldség- és gombatermesztési tanszéken a nappalisoknak lehetősége van bekapcsolódni a folyó kutatásokba, ami egyrészt jó gyakorlat, másrészt nagy segítség lehet a szakdoga írásban. A dísznövény-, a gyümölcstermesztés és a faiskola szakirányok is elég erősnek tűnnek, habár én zöldség szakirányra megyek, de ismerem az oktatókat, ezért bátran ajánlanám ezeket is.


Ha nappalira készülsz, akkor sokkal több gyakorlatod lesz, mint levelezőn, és ha ezt tudod értékelni és kihasználod, akkor sokat tanulhatsz. Nekünk levelezőn elég kevés a gyakorlati óránk, és úgy vettem észre, hogy a nappalisok többsége nem igazán veszi komolyan és nem értékeli a lehetőséget, persze tisztelet a kivételnek.


Én azt tanácsolom, hogy ha kimondottan a kertészeti kultúrák érdekelnek, akkor inkább BCE, ha az agrár, akkor pedig SZIE, mert abban meg az a legjobb. Mivel én csak a BCE-n tanultam, ezért nem tudom összehasonlítani saját tapasztalat alapján, a rangsorokon pedig általában nagyjából egy szinten teljesít a SZIE mezőgazdasági és a BCE kertészettudományi kara. Évente változó a rangsor, de nem hinném, hogy sokat számít, hogy egy egyetem a 4. vagy 5. helyen van egy rangsorban. Alapvetően viszont úgy gondolom, hogy egyikkel sem jársz rosszul. Az, hogy a munkaerőpiacon melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, az ennél a szaknál szerintem nem lényeges, mert a többség saját vállalkozásban gondolkozik, és alapvetően a tudás a fontos, nem az egyetem neve. A Károly Róbertről is kikerülhetsz úgy, hogy sokat tudsz, és ha tudatosan tanulsz és tudod, hogy mit szeretnél, akkor nem az egyetemen fog múlni a sikered, csak rajtad.


A Károly Róbertről azért nem írtam, mert abszolút nem ismerem. Azt tudom, hogy korábban ez is a SZIE-hez tartozott, így rossz nem lehet, ráadásul úgy látom, hogy rengeteg pénzt öltek a fejlesztésbe, így gyakorlati tapasztalat szerzésére is van lehetőség.

2015. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma a SZIE MKK kertészmérnök képzése a legjobb az országban. A SZIE MKK egy elit kutatókar, további erősségét elsősorban az adja, hogy nagyon sok rokon szakon valamint 4 karhoz kapcsolódó doktori iskolában is színvonalas képzést folytat így nagy a felvehető kurzuskínálat és sok a hazai és nemzetközi szakmai kapcsolat. Rengeteg külföldi hallgató és vendégoktató van a karon, sok a kutatási és fejlesztési project.
2015. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!