Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem anyagi gondokkal?

Orvosi egyetem anyagi gondokkal?

Figyelt kérdés

Orvosira szeretnék menni, de aggaszt, hogy egyrészt a sok kiadás, másrészt a hosszú képzési idő miatt anyagi okokból nem megy majd. A családomtól nem számíthatok ilyesféle támogatásra. Viszont szeretnék saját családot is, és nem túl későn.

18/L



2015. júl. 20. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
hát ha orvosak mész, akkor min. 6+3 vagy 4 évet kell tanulnod, rengeteg idő, meg családot nem hiszem, hogy 30 éves korod alatt tudsz alapítani.. miért nem mész gyógyszerészetire? azzal is segíthetsz az embereken, de "csak" 5 éves a képzés és azután dolgozhatsz is. az orvosi pályához teljes elhivatottság kell, nem elég jónak lenni kémiából és bioszból, meg arra gondolni, hogy majd magánrendelővel betegre keresed magad. az a jó orvos, aki a betegekért csinálja, nem a pénzért!! sok sikert neked :)
2015. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
A helyedben elvégeznék egy szakmát előbb, aztán keresnék annyi pénzt, hogy ne kelljen az anyagiakon izgulnom, akár külföldön. Utána futnék csak neki az orvosinak. Most van olyan szabályozás, hogy ha nem végzed el az egyetemet, akkor vissza kell fizetni az állami ösztöndíjat is, így ha az anyagiakon bukik a mutatvány, sosem jössz ki az adósságokból.
2015. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a pénzért akarok orvos lenni. De azt sem akarom, hogy aztán minden hónapban küszködnöm kelljen, hogy hogyan jövök ki a számlákkal, és hogy fizessem a gyerekemnek az iskolát. Gondolkodtam egyébként a gyógyszerészetin is, mert mint tudomány, nagyon érdekel, csak nekem abból hiányzik a betegekkel való személyes kapcsolat.
2015. júl. 20. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:

a családod biztosítaná a lakhatást és a kaját? ha igen, akkor a tankönyveket és felszerelést megoldod diákhitelből vagy nyáron ha lesz időd a gyakorlattól akkor dolgozol és abból is próbálod fedezni. valamint használtan is meg tudod venni a könyveket, vagy ami nem olyan fontos pdf.

ha a család nem tud eltartani még 6 évig akkor érdemes meggondolni, mert félbehagyni nem nagyon tudod és nincs is értelme.

fogorvosin gondolkoztál?


ha tényleg okos vagy és szerinted bírnád, akkor talán diákhitelre alapozva is érdemes felvételizned, hiszen ezzel lesz munkád, majd vissza tudnád fizetni egy idő után. de csak azért ne add fel az álmod mert most nem éltek jól

2015. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :) Én is gyenge anyagi háttérrel kezdtem az orvosit, most negyedéves leszek.


Ha közel laksz az egyetemhez, így lakhatsz otthon (tehát nem kell albérletre/rezsire plusz kiadást fordítani), akkor máris kevésbé rossz a helyzet.

Szerencsére a diákbérletek általában egyik közlekedési társaságnál sem olyan durvák, hogy ne lehetne túlélni. Én minimum egy órát utazok itthonról az egyetemig (tehát oda-vissza kettő), ami kétségtelenül sz*r, de túl lehet élni.

A könyvek miatt ne félj. Engem rengeteg vészmadár ijesztgetett, hogy több százezer forintos kiadásaim lesznek felszerelésre, hát nem így van.

A legtöbb könyvet be lehet szerezni fénymásoltan (én ezt azért is szerettem, mert mire elértem szigorlatig egy-egy tárggyal, már 60 féle színnel ki voltak húzva az oldalak, ami egy 20e Ft-os könyv esetén kissé siralmas lett volna :D), illetve facebook "eladó orvosi könyvek" csoportban, jegyzetbörzén, aukciós oldalakon igen jó áron lehet kifogni eredeti példányokat is. De ha van felsőbb éves ismerősöd, akkor az egyenesen király, én így jutottam anatómia könyvekhez (amelyeket viszont tényleg érdemes eredeti példányban beszerezni), tehát ezzel spóroltam úgy 40e Ft-ot.

Az első félév kicsit húzósabb lesz még így is (úgy minimum 30-40e-rel számolnék, ebben benne van egy használt eredeti anatómia atlasz is).


Ha nem esik ellenedre az elektronikus forma, akkor érdemes beszerezni egy nagy méretű és felbontású kijelzővel rendelkező tabletet, mert szerencsére nagyon sok könyvet meg lehet szerezni elektronikus formában is, meg az előadás jegyzeteket is tudod rajta pörgetni.

Volt olyan ismerősöm, aki nem is vett anatómia atlaszt, letöltötte tabletre, és onnan tanult, nagyon gyakran én is így pörgettem :)


Szóval ha nagyon akarja az ember lánya, és képes áldozatokat hozni, és a családja legalább minimálisan támogatja, akkor sikerülhet.

Annyit elárulok, hogy néha kicsit sz*r lesz.

Azért orvosin elég sokan jómódú családból származnak, ami tökre nem baj (nagyon sok ilyen barátom van), csak akkor sz*r érzés kicsit, amikor ők nyáron folyamatosan fesztiválról fesztiválra meg külföldi nyaralásokra járnak, mert a szüleik ezt állják.

De ennyi, ez csak néha fáj :D


És akkor milyen lehetőségek vannak arra, hogy növeld az anyagi "bevételedet":

- szociális ösztöndíj (amennyiben a család összbevételéből nem jut minden fejre minimálbérnyi fizetés havonta) - sajnos ez nem túl sok, én másodévre elég rossz helyzetbe kerültem, de így is csak 25e Ft

- tanulmányi ösztöndíj második félévtől - ez sem eget rengető, én most majdnem 5,0 átlagra kaptam 26e Ft-ot, ami sajnos szintén nem arányos a befektetett energiával. De a kettő együtt már sokkal jobb, mint a semmi :)

- Másod-, de inkább harmadévben már elég sokan elmentek segédápolónak, ezzel ~40e Ft-ot kereshetsz havonta, és egy jó helyen sokat is tanulhatsz.

- diákhitel - én ezt nem mertem felvenni első években, mert mire elvégzem a hat évet, az egekben lesz a tartozásom, de lehet, hogy most kénytelen leszek. Viszont már levesebb félévem van hátra.


Szóval nyugi :) Meg lehet oldani, pedig én tényleg nem vagyok fényes anyagi helyzetben, annyi szerencsém van, hogy eddig itthon laktam a családdal (na mondjuk ez nem mindig szerencse :D), és így lakhatásért eddig nem kellett fizetnem.

Viszont instabil anyagi háttérrel arról ne nagyon ábrándozz, hogy az orvosi elvégzése előtt családot fogsz alapítani. Hacsak nem találsz magad mellé egy jómódú pasit, ez elé idegtépő lenne - szerintem. Persze nem egyformán látjuk a világot :)

2015. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*segédápoló mellett természetesen más munka is szóba jöhet, csak ezt hoztam fel példának :)
2015. júl. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!