Mit kezdjek magammal?!

Figyelt kérdés

4,5-s átlag feletti tanulmányok gimnáziumban.

Érettségim is egész jól sikerült (zöme 5-s egy négyes és egy emelt angol négyes (56%)).

De egy helyre sem vettek fel ahová jelentkeztem.. anglisztika.. az ELTE-n konkrétan 40 pontot feltoltak kb. ha nem többet, KRE-n 5 ponttal csúsztam le.. én ez a tanulós, márpedigmegcsinálom típusú ember vagyok, gimis évekbe beleadtam apait anyait, mert tudtam hogy fontos lesz. Ennyi..

Teljes elkeseredettség. Szomorúság. Nemakarokélni érzés.

Mit kezdjek magammal?!



2015. júl. 24. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nagyon sajnálom, hogy így alakult :(

Szerintem próbálj még angolt tanulni, és egy jobb érettségivel több esélyed lesz majd. Miért nem jelöltél meg vidéki egyetemeket is?

2015. júl. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod!


Nagyon beleéltem már magam.. amikor elolvastam az sms-t konkrétan akaratlanul is elkezdtem sírni. Pedig nagyon igyekeztem.. annyira szerencsétlennek érzem magam. Úgy érzem, hogy hiába küzdeni, lehet nem ezt az irányt kell választanom.. nyelvet mindenképp szeretnék tanulni.. de ez az érzés.. :(

2015. júl. 24. 02:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pótfelvételizz másik nyelvszakra, angolt meg vedd fel minornak. Ha jól tanulsz, 1. év végén átsorolnak államira.
2015. júl. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én anno 2012ben jártam úg,hogy három helyet jelöltem,abból az elő kettő helyen jelölt nem indult,a harmadikról pedig 5 ponttal maradtam le :DD Gondolhatod,hogy hogy éreztem magam.....elkezdtem egy okjt,nem tetszett,záróvizsga előtt fél évvel kiléptem,dolgozni kezdtem. A munkahelyemen rájöttem,hogy a jog érdekel. De azóta eltel ugye pár év,hiáa voltak anno jó pontjaim,manapság elég kevés....beadtam most jogi asszisztensre,mert ha jogásznak akarok tovább menni az is pluszpont lesz majd,nyelvvizsgát is elkezdtem,újra fogok érettségizni. Szóval nem adom fel,te se tedd!

Olyan még nem volt,hogy valahogy ne legyen!

2015. júl. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pillanatnyilag biztos rossz, de csúszol egy évet, az meg nem sok és hasznosan is el lehet tölteni. Majd jövőre sikerül.
2015. júl. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit kezdenél? :D

Újraérettségizel ősszel angolból, aztán jövőre felvételizel.

1000+1 ember járt már így, mint te, nem dől össze a világ.

2015. júl. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
nekem 413 pontom volt az ELTE-re, lecsúsztam az anglisztikáról és nagyon aggódtam hogy nem lesz elég. Igazam lett. KRE-t utoljára jelöltem, de egy másik szakra felvettek, ami más irány, de inkább az. (Anglisztika szerintem ELTE-n éri meg)
2015. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen vagyok, mondjuk még van egy évem

szerintem próbáld meg újra az emelt angolt, biztos hogy jobb lesz és felhúzod a pontjaidat

most lesz egy éved csak az angolra :)

Ne keseredj el, ez még nem a világ vége

Sokan csak másodjára kerülnek be

2015. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7: Tisztelt Megmondóember! Szerinted előre tudta februárban a jelentkezési határidők idején, hogy 56%-os lesz az angolja májusban? Tényleg ennyire...?
2015. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Még mindig nem értem, hogyha csak 56%osra tudott megírni egy angol érettségit miért anglisztikán gondolkodik????
2015. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!